Na třetím bloku jaderné elektrárny Tchien-wan (pinyin: Tianwan) v čínské provincii Ťiang-su (pinyin: Jiangsu) byla nainstalována tlaková nádoba reaktoru VVER-1000. Nádoba reaktoru byla vyrobena a dodána Ruskem.

Tianwan 3 RPV installation - 460 (CNEC)
Instalace tlakové nádoby (zdroj: World Nuclear News)

Tlaková nádoba měří na výšku více než 11 metrů, v průměru má 4,5 metru a váží téměř 317 tun. Čínská společnost China Nuclear Engineering Corporation (CNEC), která elektrárnu staví, oznámila, že reaktorová nádoba byla umístěna na nosný kruh uvnitř kontejnmentu dne 22. května v 12:56.

Tlaková nádoba reaktoru byla vyrobena v Rusku v rámci kontraktu z roku 2010 na výrobu tlakových nádob reaktorů pro třetí a čtvrtý blok jaderné elektrárny Tchien-wan. O výrobu se postarala dcera skupiny OMZ, společnost Izhorskiye Zavody.

Třetí a čtvrtý blok jaderné elektrárny Tchien-wan budou obsahovat reaktory typu VVER-1000 podle projektu AES-91 navrhnuté společností Gidropress a dodané ruskou státní korporací Rosatom. Hlavním dodavatelem výstavby se stala společnost AtomStroyExport, která dodá zařízení celého jaderného ostrova. První beton třetího bloku byl odlit v prosinci roku 2012, výstavba bloku číslo čtyři začala v září 2013. Třetí blok by měl být do provozu uveden v únoru 2018. V prvních dvou blocích jaderné elektrárny Tchien-wan již reaktory typu VVER-1000 pracují od roku 2007.

Jaderná elektrárna Tchien-wan je vlastněna a provozována společností Jiangsu Nuclear Power Corporation, která je joint venture mezi společnostmi China National Nuclear Corporation (50%), China Power Investment Corporation (30%) a Jiangsu Guoxin Group (20%).

Zdroj: World nuclear News

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..