Instalace kopule kontejnmentu pátého bloku čínské JE Jang-ťiang (pinyin: Yangjiang) značí konec hlavních stavebních prací na bloku.

Yangjiang 5 dome installation - 460 (CNECC)
Instalace kopule pátého bloku JE Jang-ťiang (zdroj: World Nuclear News)

Zdvižení kopule ze země a její následné umístění na horní část kontejnmentu začalo 12. června v 09:06. V průběhu operace trvající asi 76 minut byla kopule, která má 37 metrů v průměru, na výšku měří 11 metrů a váží asi 180 tun, úspěšně umístěna na její pozici, oznámil 15. 6. stavitel elektrárny, čínská korporace China Nuclear Engineering Corporation (CNEC).

Podle plánů chce společnost China General Nuclear postavit v jaderné elektrárně Jang-ťiang v čínské provincii Kchuang-tchun (pinyin: Kuang-tung) celkem šest bloků. První čtyři bloky budou obsahovat tlakovodní reaktory CPR-1000 s výkonem 1080 MWe, zatímco bloky 5 a 6 budou obsahovat reaktory typu ACPR-1000. První blok elektrárny byl do provozu uveden v březnu, zatímco druhý blok byl zprovozněn dříve v tomto měsíci.

První beton pro pátý blok elektrárny byl odlit v září 2013, šestý blok se začal stavět o tři měsíce později. Všech šest bloků by mělo být v provozu do roku 2019. Celkový výkon elektrárny bude po dokončení dosahovat hodnoty 6100 MWe.

Zdroj: World Nuclear News

 

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..