Čínská energetická společnost China National Nuclear Corporation (CNNC) se stále ještě nerozhodla, zdali podá nabídku na odkoupení podílu ve společnosti Slovenské elektrárne (SE) od italské společnosti Enel. Dnes o tom informovala agentura Reuters.

Enel loga skuska 2 RGB
Logo společnosti (zdroj: www.prumysldnes.cz)

„V současnosti není jisté, zda se firma této záležitosti zúčastní, nebo ne,“ uvádí ve svém sdělení společnost CNNC.

Ve společnosti SE vlastní italský Enel 66 % akcií. Jejich prodejem by rád získal peníze na snížení své zadluženosti. O tom, že CNNC nakonec svoji nabídku podá, je přesvědčen generální ředitel Enelu Francesco Starace. Do konce letošního roku má Enel v plánu prodat menšinový podíl v SE, do dvou let, po dostavení jaderné elektrárny Mochovce, pak prodá zbytek.

Společnost CNNC je jednou z největších čínských energetických firem zaměřených na výrobu elektrické energie z jádra.

O podíl v SE má podle dostupných informací zájem také česká společnost Energetický a průmyslový holding, bratislavská rafinerie Slovnaft v konsorciu s maďarskou státní energetickou skupinou MVM nebo finská společnost Fortum.
Zájem o kontrolní podíl v SE projevila i slovenská vláda, která nyní ve Slovenských elektrárnách drží 34 % akcií. Na konci dubna slovenský premiér Robert Fico prohlásil, že s Enelem bude slovenská vláda o koupi jednat.

Zdroj: ČTK

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..