Pátek, 23 října
Shadow

Čínská společnost CNNC se stále rozhoduje o podání nabídky na SE

Čínská energetická společnost China National Nuclear Corporation (CNNC) se stále ještě nerozhodla, zdali podá nabídku na odkoupení podílu ve společnosti Slovenské elektrárne (SE) od italské společnosti Enel. Dnes o tom informovala agentura Reuters.

Enel loga skuska 2 RGB
Logo společnosti (zdroj: www.prumysldnes.cz)

„V současnosti není jisté, zda se firma této záležitosti zúčastní, nebo ne,“ uvádí ve svém sdělení společnost CNNC.

Ve společnosti SE vlastní italský Enel 66 % akcií. Jejich prodejem by rád získal peníze na snížení své zadluženosti. O tom, že CNNC nakonec svoji nabídku podá, je přesvědčen generální ředitel Enelu Francesco Starace. Do konce letošního roku má Enel v plánu prodat menšinový podíl v SE, do dvou let, po dostavení jaderné elektrárny Mochovce, pak prodá zbytek.

Společnost CNNC je jednou z největších čínských energetických firem zaměřených na výrobu elektrické energie z jádra.

O podíl v SE má podle dostupných informací zájem také česká společnost Energetický a průmyslový holding, bratislavská rafinerie Slovnaft v konsorciu s maďarskou státní energetickou skupinou MVM nebo finská společnost Fortum.
Zájem o kontrolní podíl v SE projevila i slovenská vláda, která nyní ve Slovenských elektrárnách drží 34 % akcií. Na konci dubna slovenský premiér Robert Fico prohlásil, že s Enelem bude slovenská vláda o koupi jednat.

Zdroj: ČTK

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..