V úterý 23. 6. 2015 se na pódiu ostravského Divadla loutek rozhodne o vítězi celostátní znalostní soutěže „Co víš o energetice“, určené žákům a studentům základní a středních škol. Ve finálovém programu s názvem „Hra o liščí ohon“ se utká pět tříčlenných třídních družstev, která se nejlépe umístila v korespondenčním kole. Dva týmy jsou z pražského Gymnázia Na Pražačce, další ze Střední průmyslové školy Třebíč, Gymnázia Chomutov a Gymnázia Duhovka z Prahy.

hra o lisci ohon
Jeden z minulých ročníků Hry o liščí ohon. (Zdroj: Agentura J.L.M.)

V komponovaném soutěžním programu si finalisté ověří, jaké mají vědomosti z fyziky a dalších technických oborů, jak jsou na tom s fyzickou kondicí a jaká je jejich psychická odolnost. Na průběh finálového klání dohlédne odborná porota v čele s Ing. Václavem Havlíčkem, vedoucím 2. reaktorového bloku JE Temelín. Moderovat bude Nikola Birklenová, o hudební vstupy se postará skupina Light&Love (bratři Balcárkové). V hledišti zasednou studenti Matičního gymnázia Ostrava a v průběhu programu si otestují vlastní znalosti z oblasti energetiky. Po skončení soutěže a vyhlášení vítězů čeká účinkující exkurze do Laboratoře demonstračních modelů Katedry energetiky VŠB-TU Ostrava.

„Hra o liščí ohon aneb Co víš o energetice“ je pravidelným pololetním vyvrcholením projektu besed a přednášek „Energie – budoucnost lidstva“, který patří ke vzdělávacímu programu ČEZ a.s. a v letošním Roce průmyslu a technického vzdělávání slaví 15 let existence. Korespondenčního 29. kola se zúčastnilo 161 tříčlenných družstev, tedy 573 soutěžících. Za celou historii soutěže podstoupilo vědomostní testy 5 619 chlapců a dívek ve věku 14 až 19 let.

Zdroj: Tisková zpráva

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..