Na druhém bloku jaderné elektrárny Fu-čching (pinyin: Fuqing) bylo dokončeno zavážení palivových souborů do aktivní zóny reaktoru. Jaderná elektrárna Fu-čching se nachází v čínské provincii Fu-ťien (pinyin: Fujian), zavezením paliva do reaktoru byla dokončena další část procesu přípravy spuštění bloku.

Fuqing 2 core - 460 (CNNC)
Pohled do aktivní zóny reaktoru druhého bloku JE Fu-ťien (zdroj: World Nuclear News)

Dne 15. května 2015 vydal čínský regulační úřad National Nuclear Safety Administration (NNSA) povolení k zavezení paliva do aktivní zóny reaktoru, ještě tentýž den byly do reaktoru vloženy první palivové soubory.

Proces zavezení všech 157 palivových souborů do reaktoru typu CPR-1000 zabral pouze něco málo přes 40 hodin, uvedla společnost China National Nuclear Corporation (CNNC).

Výstavba druhého bloku jaderné elektrárny Fu-čching začala v červnu 2009. Uvedení elektrárny do provozu se očekává v několika následujících měsících.

První blok JE Fu-čching vstoupil do provozu v červnu 2014. K síti byl připojen hned následující měsíc a do komerčního provozu vstoupil v listopadu téhož roku.

Jaderná elektrárna Fu-čching bude podle plánů obsahovat 6 bloků čínské konstrukce, všechny budou obsahovat tlakovodní reaktory. Výstavba třetího a čtvrtého bloku elektrárny začala v červnu 2009. Stejně jako první dva bloky budou obsahovat reaktory typu CPR-1000. Třetí blok by měl být spuštěn ke konci letošního roku, start čtvrtého bloku je naplánován na rok 2017.

V letošním dubnu vydala čínská státní rada finální povolení pro výstavbu pátého a šestého bloku JE Fu-čching. První beton pro pátý blok byl odlit na začátku května. Pátý blok bude demonstračním blokem reaktorového designu Hualong One.

Zdroj: World Nuclear News

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..