Nuclear for Climate je společná iniciativa Evropské a Americké nukleární společnosti. Spojuje jaderné techniky, specialisty a vědce ze všech částí světa. V současnosti je reprezentována 60 národními nukleárními společnostmi a asociacemi.

Signature - 04-1
Představitelé nukleárních společností z různých částí světa, kteří se podepsali pod deklaraci Nuclear for Climate. (Zdroj: ČNS)

 

U příležitosti mezinárodní konference International Congress on Advances in Nuclear Power Plants (ICAPP 2015), která se v těchto dnech koná ve francouzském Nice, byla včera (4. 5. 2015) společně představiteli 39 národních nukleárních společností a asociací, reprezentujících více než 50 tisíc jaderných profesionálů, podepsána Nuclear for Climate Declaration, ve které signatáři uvádí: „Hrdě věříme, že jaderná energie je klíčovou součástí řešení v boji proti klimatickým změnám.“

Za Českou nukleární společnost podepsal deklaraci její prezident Daneš Burket. „Jsem přesvědčený, že jaderná energetika je jedinou rozumnou a především dostupnou možností, jak dosáhnout ambiciózních cílů snižování emisí skleníkových plynů. Jaderná energie je jediným bezemisním zdrojem, který je schopen zajistit bezpečné a stabilní dodávky elektrické energie 24 hodin denně, 7 dní v týdnu a spolehlivě tak v budoucnu pokrývat stále rostoucí poptávku po elektřině. Proto se Česká nukleární společnost k této iniciativě aktivně hlásí a podporuje ji,“ prohlásil po podpisu deklarace Daneš Burket.

Česká nukleární společnost (založena v roce 1990) je dobrovolnou a neziskovou odbornou organizací. Hlavním cílem ČNS je provádět osvětu, napomáhat vzdělávání a šířit objektivní informace z oblasti mírového využívání jaderné energie, vytvářet platformu pro efektivní výměnu zkušeností mezi specialisty jak v domácím, tak v mezinárodním měřítku, zajišťovat expertní a poradenskou činnost pro své členy i externí zájemce, poskytovat platformu pro prezentaci a propagaci činnosti firem, profesních a zájmových skupin a významných osobností, které se angažují v oblastech aktivit ČNS a napomáhat propagaci a prezentaci české jaderné techniky a technologie v zahraničí.

Česká nukleární společnost je členem Evropské nukleární společnosti a zakládajícím členem Českého svazu vědeckotechnických společností (ČSVTS). Více informací na www.csvts.cz/cns.

Zdroj: Tisková zpráva

Celé znění deklarace:

declaration_nuclear4climate

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..