V červenci a srpnu 2015 proběhne již 15. ročník naprosto jedinečné akce TCN aneb „Tudy cesta nevede, ale vy ji najdete!“ pořádané studenty pro studenty. Soustředění je určeno pro středoškolské studenty se zájmem o matematiku, fyziku a další přírodní vědy. Nechcete propásnout krásných 14 dní v přírodě? Spolu se studenty FJFI ČVUT budete prozkoumávat taje vysokoškolského přístupu k matematice, přírodním vědám či informatice, zahrajete si zábavné hry a poznáte nové přátele.

DSC_4928_resized
Přednáška o zajímavosti ze světa čísel za účasti Edity Pelantové z Katedry matematiky FJFI. (Zdroj: TCN.fjfi.cvut.cz)

 

Na programu jsou přednášky profesorů FJFI ČVUT a dalších hostů na aktuální a zajímavá, přesto „středoškolsky dostupná” témata. Dále potom exkurze. Dostanete v případě zájmu prostor sami si zkusit prezentovat své příspěvky vypracované například v rámci fyzikálních seminářů, středoškolské výzkumné činnosti či experimentů.
A to vše samozřejmě doplní odpočinkový, sportovní a zábavný program: hřiště jsou přímo v areálu, řeka ke koupání v těsné blízkosti, chybět nebudou ani nějaké ty „intelektuální hrátky”, (rekre)akční hry či večerní táboráky se zpíváním s hudebními nástroji. Pokud nehrajete na varhany, neváhejte vzít svůj nástroj s sebou!

Více informací a přihlášku najdete na webu akce.

TCN2015
Leták k akci.
DSC_3205_resized
Mezi přednáškami si účastníci odpočinou při rekreačních hrách. (Zdroj: TCN.fjfi.cvut.cz)

 

DSC_3607_resized
Aby se účastníci odreagovali, jsou pro ně připraveny i akční hry. (Zdroj: TCN.fjfi.cvut.cz)

 

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..