Druhý blok jaderné elektrárny Takahama v prefektuře Fukui, kterou vlastní společnost Kansai Electric Power Company, dostal od japonského regulačního úřadu licenci na prodloužení životnosti o deset let.

Takahama 460  (NRA)_w
Čtyřbloková jaderná elektrárna Takahama, která byla uvedena do provozu v 70. a 80. letech min. stol. (Zdroj: World Nuclear News)

 

 

Dne 8. dubna schválil japonský regulační úřad Nuclear Regulation Authority (NRA) žádost společnosti Kansai podanou v loňském listopadu, o desetileté prodloužení provozní licence 39 let starého tlakovodního reaktoru o výkonu 780 MWe.

Jako součást žádosti na prodloužení životnosti druhého bloku JE Takahama byly provedeny speciální kontroly, včetně ultrazvukových zkoušek svarů reaktorové nádoby a zkoušek indukčními vířivými proudy na tryskách pro primární chladivo s cílem identifikovat degradace. Reaktorová nádoba společně s betonovým kontejnmentem pak byla zkontrolována na praskliny.

Společnost Kansai musela regulačnímu úřadu předložit i dlouhodobou politiku řízení údržby, stejně tak provést hodnocení stárnoucích technologií.

Druhý blok JE Takahama oslaví letos 14. listopadu 40 let provozu.

Již dříve, v listopadu 2014, schválil japonský regulační úřad prodloužení provozní licence prvnímu bloku této elektrárny. Stejně jako druhý blok obsahuje také tlakovodní reaktor o výkonu 780 MWe.

Zdroj: World Nuclear News

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..