Společnost ZAT, a. s., vyrábějící řídící systémy pro jaderné i klasické elektrárny, obdržela mezinárodně uznávané ocenění Top Rating, které každoročně vydává prestižní mezinárodní agentura Dun&Bradstreet. Z České republiky splňuje přísná kriteria pro získání ocenění jen 1,14 procent společností. Firma ZAT jej získala již potřetí.

Skříň optických komunikací se dvěma stanicemi SandRA Z200 a diagnostickým panelem pro JE Mochovce_resized
Jeden z výrobků společnosti ZAT, který jí pomohl k získání v ČR výjimečného mezinárodního ocenění – Skříň optických komunikací se dvěma stanicemi SandRA Z200 a diagnostickým panelem pro JE Mochovce. (Zdroj: ZAT, a. s.)

 

Aby společnost mohla získat tento certifikát, musí po dobu minimálně 12 měsíců udržet hodnocení rizikového faktoru D&B Ratingu na nejvyšší možné hodnotě 1. Toto mezinárodní ocenění tak upozorňuje na výjimečnou důvěryhodnost a kvalitu oceněné firmy. Pro zahraniční partnery představuje garanci stability a umožňuje jim posoudit důvěryhodnost firmy, což je klíčový faktor spolupráce přinášející nadstandardní podmínky při uzavírání zakázky či kontraktu.

„Ocenění Top Rating dokládá příslušnost ZAT do elitní skupiny českých firem, zvyšuje naši prestiž a potvrzuje stabilitu, důvěryhodnost a minimální úroveň rizika pro obchodování s naší společností na světových trzích,“ říká Vladislava Česáková, členka představenstva ZAT a.s.

 

Zahraniční projekty ZAT nově financuje ČEB, dohodu ocenil i náměstek MF ČR

Společnost ZAT, která má výrobní továrnu v Příbrami, dodává systémy řízení průmyslových procesů a technologií do více jak 50 zemí na 5 kontinentech. Rostoucí poptávku po know-how a technologiích společnosti ZAT dokládá i Česká exportní banka, která má zájem financovat tyto projekty. Zástupci obou společností se dohodli na vzájemné spolupráci začátkem února. „Zaměřujeme se na exportní projekty s vyšší přidanou hodnotou a výrazným podílem moderních technologií. Spolupráce se společností ZAT tyto atributy stoprocentně splňuje,“ konstatuje Karel Bureš, generální ředitel ČEB.

Náměstek ministra financí ČR a předseda dozorčí rady ČEB, Martin Pros, ocenil navázání spolupráce exportní firmy ZAT a banky ČEB: „Záměry společnosti ZAT se shodují s exportní politikou české vlády. Oceňuji proaktivní přístup jejich zástupců při hledání nových trhů. Předpokládám, že k realizaci prvního obchodního případu dojde v řádech několika měsíců.“

Podle Ivo Tichého, člena představenstva ZAT, je kvalita této firmy a jejích řídících systémů doložena také prodloužením standardní záruky na hardware procesních stanic SandRA Z200 a Z210 ze dvou let na deset let. Řada SandRA je čtvrtá generace řídících systémů společnosti ZAT. Od svého vstupu na trh, který se odehrál v roce 2011, byla nasazena v českých i zahraničních jaderných a klasických elektrárnách, teplárnách a jiných technologických provozech.

 

ZAT se specializuje na technologicky náročné zakázky

Společnost ZAT je jedním  ze zakladatelů oboru automatizace nejen v ČR, ale i v celosvětovém měřítku. Dodává komplexní řešení systémů řízení v oblasti energetiky, těžby nerostů, dopravy a průmyslu. Je dodavatelem vlastních i cizích řídících systémů pro náročné technologie s dlouhým životním cyklem a vysokými nároky na bezpečnost a spolehlivost. K strategicky silným stránkám této společnsoti patří návrhy a realizace technických koncepcí a hierarchií řídicích systémů pro různé stupně bezpečnosti včetně jejich certifikace. Společnost ZAT patří mezi čtyři firmy v Evropské unii, které dodávají vlastní řídicí systémy pro primární okruh jaderných elektráren. Česká republika se i díky tomu řadí mezi světové dodavatele nejpokročilejších digitálních řídicích systémů pro jadernou energetiku.

 

Společnost ZAT a.s. je nejstarší českou firmou v oboru automatizace technologických procesů s více než padesátiletou historií. Je vyšším certifikovaným dodavatelem zejména v oborech jaderná energetika, klasická energetika, povrchová těžba a doprava surovin, plynárenství, doprava a průmyslové procesy. Firma ZAT sídlí v Příbrami. V Plzni má vlastní vývoj, projekci, výrobu, instalaci i servis elektronických zařízení, řídicích systémů a jejich komponent. Je také výrobcem zdravotnických přístrojů. Firma zaměstnává přes 300 pracovníků, z nichž má 80 % středoškolské a vysokoškolské vzdělání.

Zdroj: Tisková zpráva

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..