an-aerial-view-shows-the-tokyo-electric-power-co-s-tepco-tsunami-crippled-fukushima-daiichi-nuclear-power-plant-and-its-contaminated-water-storage-tanks-top-in-fukushima-in-aug-31-photo
Dominantou JE Fukušima Dajiči přestávají být poškozené bloky, nýbrž nádrže pro skladování kontaminované vody. Společnost TEPCO stále rozšiřuje kapacitu dekontaminačních zařízení. (Zdroj: Natureworldnews.com)

Provozovatel havarované JE Fukušima Dajiči chce do konce března příštího roku snížit intenzitu radioaktivního záření v okolí elektrárny. Konkrétně u hranice areálu elektrárny hodlá snížit zamoření na zcela bezpečnou úroveň pod 1 milisievert za rok. Informoval o tom vlastník elektrárny – Tokyo Electric Power Company (TEPCO).

V současné době se v areálu elektrárny nachází v nádržích přibližně 600 000 tun radioaktivní vody odčerpané z poškozených bloků. Hladina ozáření od této vody na okraji areálu činí okolo 3,5 milisievertu za rok. Bezpečná hladina pro člověka je přitom od 1 do 2,4 milisievertu.

V souvislosti s tím vláda země požádala TEPCO, aby snížila úroveň ozáření na hodnotu pod 1 milisievert během probíhajícího finančního roku, který končí 31. března příštího kalendářního roku. Společnost zhodnotila své možnosti ohledně vyčištění kontaminované vody a došla k závěru, že obdržený pokyn je možné splnit. Už do konce tohoto měsíce očekává snížení obsahu radioaktiních látek v 80 % kontaminované vody uchovávané na elektrárně.

Zdroj: atomic-energy.ru

http://www.atomic-energy.ru/news/2015/03/17/55498

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..