Již čtyři uchazeči vyjádřili zájem o odkoupení většinového podílu společnosti Slovenské elektrárne (SE) od italského Enelu. Mezi těmito společnostmi jsou i dva čeští zástupci, ČEZ a Energetický průmyslový holding (EPH). Dále má o SE zájem finská společnost Fortum a maďarský státní energetický podnik MVM Group. Agentuře Reuters to dnes sdělily tři informované zdroje.

index
Loga společností SE a Enel (zdroj: www.prievidza.sk)

 

Enel chce svůj 66% podíl akcií v SE prodat, kvůli snížení zadlužení. Zájem o podíl Enelu ve společnosti SE již v minulosti vyjádřil ČEZ a Slovnaft ve spolupráci s MVM.

Nezávazné nabídky se od uchazečů očekávají již v dubnu, uvádějí informované zdroje. „To ale neznamená, že dohoda bude rychle hotová; jde o složitou věc se spornými body,“ oznámil jeden ze zdrojů, Enel se k této zprávě zatím nevyjádřil.

Informovaný zdroj uvedl, že 66% podíl akcií Enelu na společnosti SE má hodnotu převyšující tři miliardy eur (v přepočtu více než 82 miliard korun). Konečná prodejní suma však bude záviset na dořešení otázek kolem dostavby jaderné elektrárny Mochovce, uvedl zdroj.

Zbytek akcií kontroluje v SE slovenská vláda. Ta se v minulosti zmiňovala o možnosti trvalého navýšení podílu státu v podniku, zatím se však v této věci nerozhodla

Zdroj: ČTK

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..