Na Novovoroněžské JE-2, jejímž hlavním projektantem a dodavatelem je společnost Atomenergoprojekt, přistoupili k montáži reaktorové nádoby druhého bloku.

nvov_4
Zvedání tlakové nádoby z přepravního vagonu. (Zdroj: Atomic-energy.ru)

 

Usazení těla reaktoru na naplánované místo se uskutečňuje ve dvou etapách. Během první etapy byla reaktorová nádoba o váze přes 330 tun vyzdvižena pomocí jeřábu DEMAG skrz přepravní portál do výšky 26,3 metru a přenesena dovnitř hermetické zóny. Ve druhé etapě na začátku března bude korpus reaktoru ukotven na své místo díky polárnímu jeřábu, jenž v současné době již podstoupil všechny zkoušky a prochází registrací.

Reaktor VVER-1200 je zařízení nové generace. K dnešnímu dni se jedná o nejvýkonnější reaktor v Rusku. Hlavní předností reaktorů typu VVER (vodovodní energetický reaktor) je vysoká účinnost, bezpečnost a dlouhá životnost, která činí zhruba 60 let.

Projekt AES-2006, v rámci něhož se realizuje výstavba Novovoroněžské JE-2, je jedním z nejmodernějších na světě. Vyznačuje se propojením aktivních i pasivních bezpečnostních systémů. Jsou zde použity technologie odpovídající pofukušimským požadavkům i zvyšující spolehlivost atomové elektrárny a její odolnost vůči vnějším i vnitřním vlivům.

Zdroj: atomic-energy.ru

nvov_2
Přenášení nádoby pomocí jeřábu. (Zdroj: Atomic-energy.ru)

 

nvov_3
Ukládání nádoby na transportní vozík, na němž bude převezena portálem ve stěně kontejnmentu. Poté bude zvednuta polárním jeřábem, překlopena do svislé polohy a spuštěna do šachty reaktoru. (Zdroj: Atomic-energy.ru)

 

O autorovi

admin

jaderná energie - Bolívie startuje vlastní atomový projekt - Nové bloky ve světě (luis alberto sanchez) 1
Předcházející článek

jaderná energie - Už se nám kolečka nesypají - Nové bloky ve světě (jsme zpet 3) 2
Následující článek

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..