V úterý 31. března v 16:15 proběhne na Fakultě strojní ČVUT zahájení fotografické výstavy, která netradičním způsobem přiblíží studentům i veřejnosti jaderné palivo a jeho výrobu. Výstavu pořádá společnost TVEL ve spolupráci s FS ČVUT.

Pro prezentaci byl vybrán zajímavý a atraktivní způsob, který dává do paralely moderní technologie a světová umělecká díla. Kromě jaderného paliva, supravodičů, centrifug pro obohacování uranu tak návštěvníci uvidí i vitráže milánské katedrály, mozaiky pocházející ze starověkého Řecka a črty Leonarda da Vinci. Nelze tedy očekávat dokumentární snímky ze závodů na výrobu jaderného paliva a supravodičů, ale zajímavé fotografie, které podněcují fantazii diváků a zaměřují ji na neopakovatelné vizuální asociace.

Slavnostní zahájení výstavy proběhne 31. března 2015 v 16:15 v aule FS ČVUT na Karlově náměstí za přítomnosti mimořádného člena vědecké rady FS ČVUT prof. Ing. Františka Hrdličky, CSc., ředitele odboru pro styk s veřejností společnosti TVEL, Alexandra Užanova, a ředitele PR a marketingu společnosti ALTA, Antonína Murgaše.

V rámci výstavy proběhne odborná přednáška o výrobě jaderného paliva, na níž promluví Ing. Josef Běláč, výkonný ředitel společnosti ALVEL. Přednáška proběhne 14. 4. od 16:15 v místnosti č. 310 v budově FS ČVUT na Karlově náměstí.

pozvánka na výstavu

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..