Na staveniště třetího bloku jaderné elektrárny Tchien-wan (pinyin: Tianwan) v čínské provincii Ťiang-su (pinyin: Jiangsu) dorazil třetí ze čtyř parogenerátorů vyrobených ruskou společností ZIO-Podolsk.

Tianwan 3 SG arrival - 460 (CNNC)
Vykládání parogenerátoru v čínském přístavu Lien-jün-kang. (Zdroj: World Nuclear News)

 

Parogenerátor PGV-1000M je 5 metrů vysoký a 16 metrů dlouhý válec o průměru přes 4 metry. Jeho hmotnost činí 315 tun a předpokládaná životnost 40 let.

Parogenerátor byl vyroben ruským výrobcem těžkých strojů a zařízení ZIO-Podolsk – dceřinou společností firmy Atomenergomaš (AEM) – která je součástí ruské státní jaderné korporace Rosatom.

Loď, která vezla parogenerátor, vyplula z Ruského přístavu v Petrohradu 25. prosince 2014 a do čínského přístavu v Lien-jün-kang (pinyin: Lianyungang) připlula 1. března 2015. Odtud byla převezena nákladním člunem na staveniště elektrárny Tchien-wan, kam dorazila 5. března, oznámila 10. března Čínská národní jaderná korporace (CNNC).

Třetí blok JE Tchien-wan postavený podle projektu AES-91 s reaktorem typu VVER-1000, který vyprojektovala společnost Gidropress a dodává Rosatom. Hlavním dodavatelem jaderného ostrova je AtomStrojExport.

První beton do základů nového bloku byl nalit v prosinci 2012. Uvedení bloku do provozu je naplánováno na únor 2018. Další dva podobné reaktory (bloky 1 a 2) začaly v elektrárně fungovat v roce 2007, zatímco stavba čtvrtého bloku začala v září 2013. Každý z bloků typu VVER-1000 bude mít instalovaný výkon 1060 MWe.

Zdroj: World Nuclear News

O autorovi

admin

2 Comments

    Neni ta hmotnost nejak malá.ETE má jeden PG něco kolem 300t a jeto taky VVER 1000

      Máte pravdu, údaj jsme opravili podle údajů výrobce. Děkujeme za upozornění.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..