Asociace jaderných inženýrů Turecké republiky a B2B Matchmaking Society of Turkey pořádají pod záštitou  hlavního partnera, Ministerstva energetiky a přírodních zdrojů Turecké republiky, ve dnech 19.-20. března 2015 druhý ročník největší a jediné turecké konference věnované výlučně jaderné energetice. Konference má název Istanbul Nuclear Power Plants Summit & Exhibition 2015.

AKKUY600
Předběžná podoba čtyř bloků v první plánované turecké jaderné elektrárně Akkuyu. (Zdroj: AEP.ru)

 

Součástí summitu bude B2B Matchmaking Program, který představuje účinnou platformu pro vytvoření joint venture nebo jiné formy partnerství, pro přímé navázání nových obchodních kontaktů či pro poskytnutí příležitosti k setkání s hlavními společnostmi zapojenými do výstavby tureckých jaderných elektráren.

První ročník tureckého jaderného summitu se konal v květnu 2014 a přitáhl téměř 700 delegátů ze 17 zemí světa, kteří mají zájem podílet se na plánovaných projektech tureckých jaderných elektráren. Turecká vláda má jasný záměr řešit zvyšující se energetické nároky stavbou jaderných elektráren, takže loňský summit byl zahájen jednáním o projektu třetí jaderné elektrárny. Turecké jaderné summity poskytují účastníkům ideální příležitost k navázání spolupráce, která bude nezbytná při realizaci plánů na výstavbu jaderných elektráren, protože turecké firmy nemají zkušenosti s tímto druhem projektů.

Summitu se pochopitelně velmi aktivně účastní hlavní zhotovitelé aktuálních tureckých projektů a jejich partneři – např. společnost Rosatom (jako knowledge partner), konsorcium Areva-Mitsubishi Heavy Industries, Akkuyu NGS, GDF Suez a Itochu. Ze zahraničních společností potvrdily účast také francouzské a britské společnosti. Nezanedbatelný zájem projevily také české společnosti, pro něž summit představuje dobrou příležitost pro navázání spolupráce nejen v oblasti výstavby nových jaderných zdrojů, ale i ve sféře poradenství.

Zdroj: Tisková zpráva

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..