Egypt s Ruskem dospěly k dohodě na společné práci při výstavbě jaderné elektrárny. Úředníci z obou zemí podepsali memorandum o porozumění navrženého projektu.

Abdal_Fattah_sisi_prezident_egypt_reuters_14
Egyptský prezident Abdal Fattáh Sísí (zdroj: aktuality.sk)

 

Egyptský prezident Abdel-Fattah el-Sissi tuto zprávu oznámil na společné tiskové konferenci v Káhiře s ruským prezidentem Vladimirem Putinem, který je v současné době na státní návštěvě v Egyptě.

Ruská státní jaderná korporace Rosatom ve svém prohlášení oznámila, že se společně s egyptským ministerstvem energetiky a obnovitelných zdrojů dohodla na zahájení podrobné diskuze na tomto budoucím projektu.

Rosatom Overseas společně s egyptským úřadem Egyptian Nuclear Power Plants Authority podepsaly rozvojovou dohodu o projektu jaderné elektrárny s odsolovacím zařízením.

Generální ředitel Rosatomu Sergey Kirienko oznámil, že dohoda stanovuje výstavbu dvou jaderných bloků s výhledem na další dva.

„Ve velmi krátké době musíme připravit k podepsání dvě mezinárodní smlouvy – jednu na výstavbu jaderné elektrárny a druhou na její financování. Během jednání jsme dostali za úkol vše provést s maximální rychlostí, přičemž Rosatom je na to připraven.“

Zdroj: World Nuclear News

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..