Společnost ABB ČR, přední světový dodavatel technologií pro energetiku a automatizaci, získala od nezávislé mezinárodní organizace Superbrands prestižní ocenění Czech Business Superbrands 2015. Zařadila se tak mezi nejlepší značky na českém trhu v kategorii Business.

Business Superbrand

„Po řadě významných globálních ocenění, která získala ABB Group, se i ABB v České republice může pochlubit prestižním mezinárodním oceněním, jakým je Czech Business Superbrands. Ocenění potvrzuje silné postavení ABB na českém trhu, kde společnost působí více než 20 let. Za tu dobu jsme zde vybudovali již sedm výrobních závodů a čtyři centra pro výzkum a vývoj a patříme mezi nejvyhledávanější zaměstnavatele v České republice. Za loňský rok jsme vykázali tržby ve výši 13,5 miliardy korun, což představuje pětiprocentní nárůst ve srovnání s rokem 2013,“ uvádí Hannu Kasi, generální ředitel ABB Česká republika.

Značky jsou pro udělení tohoto ocenění nominovány na základě odborných kritérií, společnosti tedy nemohou o nominaci žádat. O udělení Business Superbrands Award rozhoduje v návaznosti na nominaci podloženou obchodními výsledky expertní skupina Business Brand Council tvořená 15 odborníky s dlouholetými zkušenostmi v oblasti brand marketingu, zástupci profesních organizací, špičkovými kreativci a význačnými experty na oceňování značek. Kategorie Czech Business Superbrands pro značky v B2B segmentu byla vyhlášená poprvé v roce 2014.

Výběr značek v České republice probíhal v několika etapách. Nejdříve Český patentový úřad uvolnil databázi přibližně jednoho milionu registrovaných obchodních značek a z nich bylo vyčleněno padesát tisíc nejrespektovanějších jmen. V letošním ročníku komise vybírala nejúspěšnější ve 180 kategoriích z přibližně tisíce finálně nominovaných B2B značek.

Superbrands je celosvětový program nezávislého hodnocení značek, který vznikl před více než patnácti lety ve Velké Británii. Jeho cílem je upozornit na mimořádně silné značky a představit je jako příklady pro ostatní společnosti. Projekt si získal celosvětové uznání a cena Superbrands Award je dnes uznávána v 88 zemích na pěti kontinentech.

Výběr značek v České republice probíhal ve čtyřech etapách. Nejdříve Český patentový úřad uvolnil databázi přibližně jednoho milionu registrovaných obchodních značek a z nich bylo vyčleněno padesát tisíc nejrespektovanějších jmen. Z těch švédská společnost Bisnode, specializující se na získávání obchodních informací, vytvořila užší výběr dvou tisíc pět set značek, z nichž bylo přibližně 1500 spotřebitelských. S touto skupinou následně výzkumná agentura GfK provedla průzkum mezi spotřebiteli o povědomí a preferencích značek. Následně zúžený profil asi 1000 spotřebiteli preferovaných značek pak posuzovala nezávislá komise Brand Council sestavená z 16 předních odborníků na marketing a komunikaci. Nominované B2B značky poměřovala pak 15členná expertní porota Business Brand Council.

Právo elitního klubu značek nosit zlatou plaketu Superbrands v loňském roce získalo 35 členů Consumer i Business Superbrands 2014. Ocenění Superbrands je pro firmy důkazem pozitivní zpětné vazby a silného povědomí o značce a dále přispívá k rozvoji a zlepšování image značky.

Členové mají možnost po celý kalendářní rok používat pečeť Superbrands a využívat i další marketingové nástroje programu. V roce 2014 byly poprvé vedle cen Consumer Superbrands pro značky v segmentu zákazníků vyhlášeny také ocenění kategorie Business Superbrands pro značky v B2B segmentu.

ABB (www.abb.com) je předním světovým dodavatelem technologií pro energetiku a automatizaci. Umožňuje zákazníkům ze sféry energetiky, průmyslu, dopravy a infrastruktury zlepšit jejich výkonnost při současném snížení dopadu na životní prostředí. Skupina ABB má kolem 140 000 zaměstnanců v téměř 100 zemích světa. V České republice působí v osmi lokalitách, má zde sedm výrobních závodů, čtyři R&D centra a komplexní servisní služby. ABB ČR zaměstnává více než 3 400 lidí.

Zdroj: Tisková zpráva

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..