Sobota, 28 listopadu
Shadow

Čtvrtý blok Rostovské JE již má kopuli

Dne 12. ledna 2015 byla na vrchol budovy kontejnmentu čtvrtého bloku Rostovské JE usazena ocelová kopule. Tuto práci provedli odborníci volgodonské stavební společnosti Rosspeceněrgomontaž (RosSEM).

f_c2RlbGFub3VuYXMucnUvdXBsb2Fkcy83LzkvNzk5MTQyMTA5NDUyMV9vcmlnLmpwZWc_X19pZD01NzI0Ng==
Usazování kupole kontejnmentu čtvrtého bloku Rostovské jaderné elektrárny. (Zdroj: Rosenergoatom)

 

Kopule kontejnmentu má průměr 37 metrů, váží přibližně 200 tun a na staveništi Rostovské JE byla smontována z prefabrikovaných dílů. Přesun a usazení kopule proběhlo za pomoci jednoho z nejvýkonnějších jeřábů na světě. Použitý jeřáb od dánské společnosti Kroll se řadí mezi 15 nejvýkonnějších jeřábů na světě a je schopen přemisťovat komponenty o hmotnosti až 240 tun.

Hlavní inženýr společnosti RosSEM, Alexandr Masalykin, který dohlíží na stavbu budovy kontejnmentu, k tomu uvedl: „Tato operace znamená dokončení hlavních stavebních prací a umožňuje nám plně se soustředit na dokončování stavebních prací na čtvrtém bloku Rostovské JE a uvést do provozu polární jeřáb. Tento jeřáb se nachází na reaktorovém sále přímo pod kopulí kontejnmentu a slouží k usazení všech těžkých komponent primárního okruhu včetně tlakové nádoby a parogenerátorů.“ Tlaková nádoba by měla na staveniště dorazit v tomto roce a spuštění tohoto bloku Rostovské jaderné elektrárny je plánováno na rok 2017.

Zdroj: Rosenergoatom.ru

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..