Společnost RWE vybrala Arevu pro dodávku palivových článků do jaderné elektrárny Emsland, která se nachází v blízkosti německého města Lingen. Mezi lety 2016 a 2020 Areva zajistí čtyři výměny palivových článků HTPTM. Tyto osvědčené články jsou určené pro tlakovodní reaktory.

rwe-kkw-emsland-2007
Jaderná elektrárna Emsland má jeden blok s reaktorem typu Konvoi, který má instalovaný výkon 1329 MWe a který zde postavila společnost Siemens. Byl spuštěn v roce 1988 a podle současných plánů německé vlády má být natrvalo odstaven v roce 2022, tedy po 34 letech provozu. (Zdroj: Kernenergie.de)

 

Palivové články budou vyráběny přímo v Německu ve výrobním závodě Arevy v Lingenu.

„Tato objednávka ještě více posiluje dlouhodobé partnerství Arevy a RWE, které začalo v 60. letech 20. století s výstavbou prvních německých jaderných elektráren a postupně bylo upevňováno prostřednictvím smluv o službách a modernizaci. Kontrakt potvrzuje vysokou konkurenceschopnost integrované nabídky Arevy pro provozovatele jaderných elektráren,“ řekl Peter Reimann, senior viceprezident AREVA pro oblast jaderného paliva na území Německa.

 

Areva dodává řešení pro výrobu energie s nízkou produkcí uhlíkatých plynů. Odbornost společnosti a její neúnavné prosazování zásad bezpečnosti, spolehlivosti, transparentnosti a etického chování určují standard v daném oboru. Její odpovědný přístup k rozvoji podnikání vychází z procesu trvalého zlepšování.

Areva zaujímá v oblasti globální jaderné energetiky první místo a nabízí energetickým společnostem jedinečná integrovaná řešení, která pokrývají veškerá stádia palivového cyklu, projektu a výstavby jaderného reaktoru i související služby. Skupina současně rozšiřuje své činnosti do oblasti obnovitelných zdrojů energie – větrných a solárních elektráren, bioenergií, vodíkového cyklu a skladování energie – a to s cílem stát se jedním z celosvětových lídrů v tomto sektoru.

V těchto dvou hlavních oblastech zaměstnává Areva 47 000 zaměstnanců, kteří pomáhají dodávat energii stále bezpečnějším, čistším a úspornějším způsobem pro co největší množství uživatelů. Areva Group má sídlo v Paříži.

Zdroj: Tisková zpráva

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..