Areva s koncem roku 2014 dodala EDF čtyřtisící palivový článek MOX, a to do závodu Gravelines na severu Francie. Palivové články MOX se vyrábí ve specializovaném závodu Melox společnosti Areva již od roku 1996. Celkem již Areva na výrobu paliva MOX zpracovala více než 13 000 tun použitého, v  La Hague zrecyklovaného paliva a více než 130 tun plutonia, zrecyklovaného v Melox.

AREVA LA HAGUE REPROCESSING PLANT AND ANDRA. MANCHE. FRANCE.
Závod v La Hague. (Zdroj: Areva)

 

Ve Francii je v současnosti 24 reaktorů licencovaných pro použití MOX a více než 10 % elektřiny z jaderné energie je zde vyprodukováno za použití tohoto paliva.

Areva je celosvětovým lídrem v oblasti recyklace jaderných materiálů a na území Francie disponuje světově unikátními závody La Hague a Melox. Tyto závody se zabývají výrobou recyklovaného paliva MOX (směs oxidů uranu a plutonia). La Hague a Melox celkem zaměstnávají téměř 5 800 lidí a nepřímo generují dalších 1 400 pracovních míst. V roce 2013 překročily nákupy a investice těchto dvou závodů částku 650 milionů EUR, přičemž 75 % z nich bylo realizováno v domácí ekonomice.

Zdroj: Tisková zpráva

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..