Společnost Westinghouse Electric Company uzavřela se společností Electricité de France (EDF) dlouhodobou smlouvu na dodávky několika tisíc tun paliva pro její jaderné reaktory ve Francii. Nový kontrakt navazuje na stávající smlouvu, která vyprší na konci roku 2014, a Westinghouse podle něj bude nadále zajišťovat značnou část potřeb EDF v oblasti jaderného paliva.

Westinghouse bude palivo vyrábět ve svých závodech ve švédském Västerås, v anglickém Springfields a prostřednictvím European Fuel Group rovněž v závodě Enusa ve španělském Juzbado. Provozní a polní služby související s kontraktem budou poskytovat stávající pobočky Westinghouse ve Francii. Westinghouse je významným poskytovatelem paliva pro francouzské jaderné elektrárny od roku 2003. Od té doby už dodal těmto elektrárnám zhruba šest tisíc palivových souborů.

„EDF patří mezi naše dlouhodobé a vážené zákazníky. S potěšením budeme dále podporovat její jaderný program. Věříme, že tato nová objednávka je výrazem důvěry EDF v kvalitu, spolehlivost a konkurenceschopnost paliva od společnosti Westinghouse,“ uvedl Yves Brachet, prezident Westinghouse pro oblast Evropa, Blízký východ a Afrika.

„Tento dlouhodobý kontrakt je stvrzením důvěry EDF ve spolehlivost našeho produktu,“ doplnil José Emeterio Gutiérrez, senior vice president, Westinghouse Nuclear Fuel.

Westinghouse je globálním dodavatelem paliv pro reaktory tlakovodní, včetně ruských reaktorů typu VVER, pro reaktory varné i pro pokročilé reaktory chlazené plynem. Dnes firma na celém světě dodává paliva do 145 elektráren, z toho 65 z nich se nachází v Evropě. Vlastní deset výrobních závodů, z toho dva v Evropě: Springfields Fuels Limited (Preston, Lancashire, Spojené království) a Westinghouse Electric Sweden (Västerås, Švédsko).

Westinghouse Electric Company, součást skupiny Toshiba Corporation, je světovým průkopníkem v oblasti jaderné energetiky a významným dodavatelem produktů a technologií pro jaderné elektrárny, jehož služeb využívají energetické podniky po celém světě. V roce 1957 dodal Westinghouse do amerického Shippingportu v Pensylvánii první tlakovodní reaktor na světě. V současné době jsou technologie společnosti Westinghouse základem pro zhruba polovinu všech provozovaných jaderných elektráren na světě, včetně více než 50 % z těch umístěných v Evropě.

Zdroj: Tisková zpráva

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..