Na konferenci All for Power 2014, která se uskutečnila ve dnech 27. a 28. listopadu 2014 v Praze, vystoupil představitel společnosti NIAEP-ASE, vedoucí oddělení marketingové podpory technologie Multi-D, Alexej Sačik. Tématem jeho příspěvku bylo „Řízení projektování a výstavby složitých inženýrských objektů pomocí metodiky Multi-D”.

DSC_0797
Alexej Sačik prezentující metodiku Multi-D na konferenci All for Power. (Zdroj: Essential Comunication)

Metodika Multi-D slouží k řízení celého životního cyklu složitých průmyslových objektů. Velice detailní 3D model propojený s databázemi je uplatňován při projektování, plánování modernizací i vyřazování zařízení z provozu.

Alexej Sačik zdůraznil, že díky používání inovativních technologií řízení výstavby se podařilo dokončit některé projekty v jaderné a tepelné energetice v předstihu oproti původnímu plánu. Příkladem je výstavba dvou nových bloků Južnouralské tepelné elektrárny a dokončení třetího bloku Rostovské jaderné elektrárny, jehož výstavba byla pozastavena v 90. letech minulého století.

Ve vystoupení Alexeje Sačika nechyběly ani konkrétní ukázky použití metodiky Multi-D, jako například časový plán výstavby, řízení dodávek komponent a příprava plánu činností na jednotlivé dny a týdny.

Řečník se dále soustředil na elektronický katalog zařízení od externích dodavatelů, který také pomáhá úspěšné a včasné realizaci projektu. Tento katalog zahrnuje desetitisíce zařízení od stovek dodavatelů a usnadňuje detailní naplánování všech fází výstavby objektu.

Alexej Sačik představil společnost NIAEP-ASE, přední inženýringový podnik ruské korporace pro jadernou energii Rosatom. Poté informoval účastníky konference o schopnostech této společnosti v oblastech projektování, výstavby a modernizace jaderných elektráren, řízení skladování a přepracování vyhořelého jaderného paliva a ukončování provozu jaderných zařízení. Kromě jaderného průmyslu se tato společnost zaměřuje i na tepelné elektrárny a ropný a plynařský průmysl.

Zastoupení společnosti  NIAEP-ASE je v 19 zemích ve všech částech světa a celkem pro ni pracuje 20 tisíc zaměstnanců. Společnost kontroluje 31 % globálního trhu inženýringových služeb pro jaderné elektrárny.

Zdroj: Tisková zpráva

1
3D model strojovny třetího bloku Rostovské jaderné elektrárny. Tento detailní model usnadňuje projektování jaderné elektrárny a později ušetří mnoho času a peněz při plánování modernizací. Jeho propojení s databázemi umožňuje lepší řízení výstavby a plánování činností. (Zdroj: NIAEP-ASE)
Infokiosk
Jeden z informačních stojanů na staveništi Rostovské jaderné elektrárny. Zaměstnanec si zde aktualizuje denní plán prací uložený v tabletu. (Zdroj: NIAEP-ASE)
Multi-D training-4
Školící místnost s plátnem pro 3D promítání modelu celé jaderné elektrárny. Zde se také schází vedoucí personál při řešení problémů a při plánování činností. (Zdroj: NIAEP-ASE)
O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..