CORYS, společný podnik společností Areva a EDF, oznámil, že v tréninkovém centru v provincii Kuang-tung v Číně byl úspěšně nainstalován a uveden do provozu plnorozsahový simulátor blokové dozorny elektrárny Tchaj-šan s reaktory EPR. Jedná se o důležitý milník celého projektu, díky němuž může začít školení zaměstnanců, které předchází zahájení provozu elektrárny.

Taishan EPR fullscope simulator 460 (CORYS)
Nový simulátor na JE Tchaj-šan. (Zdroj: World Nuclear News)

Na simulátoru proběhne výcvik stovky operátorů, kteří budou řídit provoz dvou bloků s reaktory EPR vznikajících v JE Tchaj-šan.

Simulátor byl vyvinut v moderním simulačním centru ALICES© společnosti CORYS a nabízí velmi vysokou úroveň napodobení reálného provozu. Díky ojedinělé výpočetní kapacitě zařízení velmi rychle reaguje a jeho vlastnosti jsou mimořádně podobné provoznímu chování referenčního reaktoru.

„Tento simulátor je vedle simulátoru reaktoru EPR ve Flamanville-3 dalším, který společnost CORYS dodala a uvedla do provozu,“ řekl Ralf Gathmann, výkonný ředitel společnosti CORYS. „S touto druhou dodávkou jsme se stali lídry v oblasti plnorozsahových simulátorů pro reaktory třetí generace.“

„Uvedením simulátoru v elektrárně Tchaj-šan do provozu jsme úspěšně dosáhli významného milníku v rámci celého projektu výstavby reaktoru,“ řekl Čou Wej-čchang, vedoucí tréninkového centra Tchaj-šan společnosti TNPJVC. „Projektovému týmu CORYS, který tento úspěšný projekt vedl, jsme velmi vděční.“ Společnost TNPJVC (Taishan Nuclear Power Company) je joint venture založené v roce 2009 a zastupující zákazníka CGNPC (China General Nuclear Power Holding Corp.), který je zároveň 70% vlastníkem spolu s EDF, jež vlastní 30 %.

 

Areva dodává řešení pro výrobu energie s nízkou produkcí uhlíkatých plynů. Odbornost společnosti a její neúnavné prosazování zásad bezpečnosti, spolehlivosti, transparentnosti a etického chování určují standard v daném oboru. Její odpovědný přístup k rozvoji podnikání vychází z procesu trvalého zlepšování.

Areva zaujímá v oblasti globální jaderné energetiky první místo a nabízí energetickým společnostem jedinečná integrovaná řešení, která pokrývají veškerá stádia palivového cyklu, projektu a výstavby jaderného reaktoru i související služby. Skupina současně rozšiřuje své činnosti do oblasti obnovitelných zdrojů energie – větrných a solárních elektráren, bioenergií, vodíkového cyklu a skladování energie – a to s cílem stát se jedním z celosvětových lídrů v tomto sektoru.

V těchto dvou hlavních oblastech zaměstnává Areva 47 000 zaměstnanců, kteří pomáhají dodávat energii stále bezpečnějším, čistším a úspornějším způsobem pro co největší množství uživatelů. Areva Group má sídlo v Paříži.

Zdroj: Tisková zpráva

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..