Leningradská jaderná elektrárna je příkladem, že i bloky staré konstrukce jsou schopny dosahovat dobrých výsledků při výrobě energie. Pracovníkům na této JE se daří modernizovat zařízení a zkracovat dobu odstávek, takže plánovanou výrobu energie za rok 2014 splnila už 10. prosince. Zaměstnanci to oslavili rozsvícením vánočního stromku před elektrárnou.

26
Velín jednoho z leningradských bloků s reaktorem RBMK-1000. (Zdroj: Englishrussia.com)

Roční plán pro tuto elektrárnu byl stanoven na 23,4 TWh elektřiny, což je přibližně o polovinu více, než vyrobí temelínské bloky. Zdejší dva tlakovodní reaktory typu VVER-1000 o instalovaném výkonu 981 MWe každý vyrobily v loňském roce 15 TWh elektřiny. V Leningradské JE stojí čtyři reaktory o instalovaném výkonu 925 MWe každý, z čehož je vidět, že tyto reaktory starší konstrukce vyžadují delší odstávky a údržbu než o několik desítek let mladší typy.

Celkově za 40 let svého provozu vyrobila Leningradská JE přes 913 TWh elektrické energie. Tato elektrárna je provozována společnost Rosenergoatom stejně jako zbývající ruské jaderné elektrárny. Nachází se 80 kilometrů západně od Petrohradu v oblasti Finského zálivu.

Zdroj: Atominfo.ru, PRIS

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..