V areálu společnosti ÚJV Řež, a. s., se dnes, v dopoledních hodinách uskutečnilo plánované praktické cvičení – nácvik součinnosti zásahové složky integrované záchranné skupiny (IZSk) ÚJV Řež, a. s., s externí složkou – zásahová jednotka Policie ČR.

cviceni_zasah_3
Zásahová jednotka Policie ČR na cvičení v Řeži. (Zdroj: ÚJV Řež, a. s.)

Simulovaná situace představovala narušení fyzické bariéry vnitřního střeženého prostoru objektu skladu čerstvého jaderného paliva určeného pro výzkumné reaktory LVR-15 a LR-0, umístěné v areálu. Po dobu cvičení, stejně jako v případě reálného ohrožení, byly uzavřeny přístupové silnice k objektu a omezen pohyb v okolí areálu.

Samotné cvičení bylo zaměřeno na ověření komunikačních, technických a zásahových prostředků zúčastněných složek nácviku. Do akce bylo zapojeno 65 osob, z toho více než 50 osob aktivně, ostatní jako pozorovatelé za zúčastněné organizace a státní složky.

Nácvik, který je součástí pravidelných cvičení, která mají zajistit připravenost pracovníků společnosti a ostrahy na nepředvídané události, byl úspěšný, proběhl bez zranění a závěr bude po vyhodnocení všemi složkami zohledněn v bezpečnostním plánu. O cvičení byl, v souladu s platnou legislativou, informován Stání úřad pro jadernou bezpečnost a MěÚ Brandýs nad Labem – Stará Boleslav, dále bylo informováno vedení obce Husinec.

ÚJV Řež, a. s., se zaměřuje jak v České republice, tak v rámci mezinárodních kontraktů, na inženýrskou, projekční, analytickou a vědeckou podporu při provozu i nové výstavbě klasických a jaderných energetických zařízení. Nabízí komplexní a systémové služby zejména v oblasti využití jaderné energie i zdrojů ionizujícího záření, výzkum a sledování stavu materiálů, koncepčních či prováděcích projektů, nakládání s radioaktivními i neradioaktivními odpady, specializuje se na vývoj a výrobu radiofarmak. Za téměř 60 let své existence se stal odbornou autoritou a propagátorem v oblasti jaderné energetiky a využití ionizujícího záření.

Zdroj: Tisková zpráva

cviceni_zasah_2
Tatra 815 Hasičského záchranného sboru ÚJV Řež, a. s. (Zdroj: ÚJV Řež, a. s.)
O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..