Stavební práce na reaktorové budově třetího bloku čínské jaderné elektrárny Tchien-wan (pchin-jin: Tianwan) se blíží ke konci. Již byla zahájena přeprava objemných komponent vyrobených ruskými společnostmi na staveniště této jaderné elektrárny, které se nachází v provincii Ťiang-su (pchin-jin: Jiangsu).

steamgenerator_tianwan

Poslední beton byl do stěn reaktorové budovy nalit 11. listopadu, oznámila čínská společnost China National Nuclear Company (CNNC). Kontejnment bloku Tchien-wan-3 nyní dosahuje výšky 38 metrů nad úrovní okolní země, má průměr 21,8 metrů a stěny silné 1,1 metru. Společnost CNNC uvedla, že bylo použito celkem 1057 tun betonu a 530 tun betonářské oceli. Stavitelé mají nyní přikročit k umístění kopule na vrch budovy kontejnmentu.

Blok Tchien-wan-3 je stavěn podle projektu AES-91 (s reaktorem typu VVER-1000) dodaného společností Gidropress, která je součástí ruské korporace Rosatom. Generálním dodavatelem je ruská společnost Atomstrojexport, která dodá jaderný ostrov. Lití betonu do základů reaktorové budovy bylo zahájeno v prosinci 2012 a zahájení provozu je plánováno na únor 2018.

Dva podobné bloky byly v této lokalitě spuštěny v roce 2007 a výstavba čtvrtého byla zahájena v září 2013. Každý z těchto reaktorů bude mít instalovaný výkon 1060 MWe.

 

Dodání parogenerátorů

Již druhý ze čtyř parogenerátorů pro třetí blok jaderné elektrárny Tchien-wan byl přepraven na staveniště. Jejich cesta začíná v závodě výrobce, společnosti ZIO-Podolsk, který je dceřinou společností ruského strojírenského podniku Atomenergomaš.

Parogenerátor typu PGV-1000M má v průměru přes 4 metry, na délku 16 metrů a hmotnost 378 tun. Jeho projektová životnost je 40 let, uvedla společnost Atomenergomaš.

Zdroj: World Nuclear News

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..