Společnost Energoatom provozující ukrajinské jaderné elektrárny otevřela novou kancelář v Bruselu, čímž chce podpořit spolupráci s evropskými společnostmi a organizacemi.

Během recepce uspořádané v Bruselu 5. listopadu řekl Jurij Nedaškovskij, že otevření nové kanceláře je významným krokem v integraci činnosti této společnosti do evropské energetické strategie.

Hlavní cíle nové kanceláře, která bude řízena Andrejem Tjurinem, budou zahrnovat přizpůsobení ukrajinských bezpečnostních norem evropským standardům, užší spolupráci s evropskými institucemi včetně Euratomu a Evropské banky pro obnovu a rozvoj a rozšíření partnerů pro společné projekty na Ukrajině i v Evropě.

„Naše společnost vyrábí téměř 50 % ukrajinské elektřiny,“ řekl Nedaškovskij. „A čelíme důležitému úkolu zajistit během letošní zimy stabilní dodávky elektřiny pro domácnosti a průmyslové podniky.“

Tjurin dodal, že společnost Energoatom již je členem organizací World Nuclear Association, Světového sdružení provozovatelů jaderných elektráren (WANO), projektu Mezinárodní agentury pro atomovou energii na vývoj inovativních jaderných reaktorů INPRO a Ukrajinské nukleární společnosti.

„Bude pro mě důležitým úkolem sledovat vývoj evropské legislativy a státních strategií v oblasti energetiky a změn klimatu, stejně jako pomáhat Energoatomu konstruktivně přispívat k evropské diskuzi,“ řekl Tjurin.

Státní společnost Energoatom založená v roce 1996 provozuje čtyři ukrajinské jaderné elektrárny o celkovém instalovaném výkonu 13,8 MWe.

V říjnu nařídil ukrajinský předseda vlády Arsenij Jaceňuk společnosti Energoatom, aby zrychlila výstavbu nových jaderných bloků a aby vyhledala pomoc evropských partnerů spíše než ruských společností. Později společnosti Energoatom a Škoda JS oznámily, že podepsaly memorandum o spolupráci při výstavbě, provozu a údržbě jaderných elektráren.

Zdroj: World Nuclear News

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..