Areva v rámci Světové jaderné výstavy v Paříži představila inovativní tréninkový systém SIBAG. Ten byl vyvinut tak, aby podporoval rozvoj ideálních návyků a reflexů při práci v rukávových boxech – uzavřených kontejnerech, které se používají pro manipulaci s citlivými materiály.

SIBAG je první „reálný“ simulátor navržený tak, aby si provozovatelé mohli zdokonalovat své dovednosti a chování v reálném čase. Pomocí citlivé dotykové obrazovky technik ovládá a řídí úkony speciálního avatara, který se pohybuje ve vysoce realistickém prostředí. Interaktivní vzdělávací program je rozdělen do 18 misí, přičemž každá z nich odráží odlišný pracovní scénář.

Výcvik pomocí simulátoru SIBAG byl zahájen v průběhu měsíce října v zařízení na přepracování paliva Melox na jihu Francie. Ročně by výcvikem mělo projít zhruba tisíc lidí.

„Cílem výcvikového programu SIBAG je zajištění vysoké úrovně výkonu, bezpečnosti a ochrany při provozu jaderných zařízení,“ řekl Igor Baston, ředitel vzdělávání společnosti Areva. „Naším cílem je rozvíjet školicí řešení využívající vysoce inovativní vzdělávací metody a vybudovat tak nabídku digitálních školení pro zaměstnance, zákazníky a partnery,“ dodal Igor Baston.

Zdroj: Tisková zpráva

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..