V září proběhl ve společnosti Arako úspěšný reaudit, jehož výsledkem je přidělení certifikátu s názvem Rozhodnutí o schváleném dodavateli. Udělila ho ukrajinská společnost NAEK Energoatom, která provozuje všechny čtyři ukrajinské jaderné elektrárny.

Armatura Arako
Armatury od společnosti Arako. (Zdroj: Essential Communication)

Cílem auditu bylo prověřit systém řízení  kvality v souladu se standardy SOU NAEK 012:2012 (Řízení nakupovaných produktů a hodnocení dodavatelů.) včetně dokumentace, vztahující se k legislativě platné pro jadernou energetiku a dodržování příslušných standardů ve výrobě.

Závěrem provedeného auditu je vystavení certifikátu o schváleném dodavateli pro NAEK Energoatom, na základě kterého je možné dodávat armatury Аrako pro ukrajinské jaderné elektrárny. Platnost certifikátu je 5 let.

Na Ukrajině je v současnosti v provozu 15 jaderných bloků ve čtyřech elektrárnách (Chmelnická, Rivnenská, Južnoukrajinská a Záporižská), které pokrývají přes 40 % spotřeby elektřiny na Ukrajině. Všechny bloky jsou typu VVER, dva z nich mají výkon 440 megawattů a zbytek 1000 megawattů.

Společnost  Arako, spol s r. o., (Opava, patří do strojírenské divize korporace Rosatom – Atomenergomaš) je tradičním českým výrobcem průmyslových armatur pro jadernou energetiku, tepelnou energetiku, chemický, petrochemický průmysl a plynárenství. Armatury společnosti Arako jsou používány v elektrárnách a jiných průmyslových provozech v tuzemsku i po celém světě. Hlavními směry exportu jsou evropské státy (Slovensko, Německo, Rakousko, Finsko, Švédsko, Velká Británie, Ukrajina, Maďarsko ad.) a Rusko, ale také Čína, Indie, USA.

Akciová společnost Atomenergomaš je energeticko-strojírenská divize ruské státní korporace Rosatom, jedna z předních ruských společností v daném oboru. Atomenergomaš dodává efektivní komplexní řešení pro jadernou a tepelnou energetiku, stejně jako pro plynárenství a petrochemický průmysl. Společnost tvoří přibližně 30 významných výrobních, vědeckovýzkumných a projektantských podniků na území Ruska i v dalších zemích.

Zdroj: Tisková zpráva

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..