Europoslanec Tomáš Zdechovský se v pátek 3. října setkal s vedením Jaderné elektrárny Dukovany a předsedou Energetického Třebíčska Vítězslavem Jonášem. Řešili současný stav jaderné energetiky v Evropě a také otázku budoucnosti Dukovan a především výstavby pátého bloku.

IMG_2755
Zleva Tomáš Zdechovský, Petr Spilka, tiskový mluvčí EDU, a František Prokop, zástupce ředitele EDU. (Zdroj: Commservis)

 

„Jaderná elektrárna Dukovany zaměstnává tisíce lidí, region se maximálně přizpůsobil provozu elektrárny. Je nemyslitelné, aby tito lidé a firmy přišli o práci. Považuji za logické prodloužení životnosti stávajících bloků současně se zahájením výstavby pátého bloku,“ prohlásil europoslanec Zdechovský a dodává, že Jaderná elektrárna Dukovany patří k nejbezpečněji provozovaným elektrárnám na světě, což si Evropská unie dobře uvědomuje.

Do elektrárny má vstup 4 054 zaměstnanců, z toho je 2 921 zaměstnanců dodavatelských firem a 1 133 zaměstnanců ČEZ. Celkem se na provozu a nových investicích podílí 60 firem a 2 000 živnostníků.

 

EU schválila výstavbu jaderné elektrárny v Británii. Česko rozhodnutí podpořilo

Evropská unie schválila podporu Velké Británii ve výstavbě jaderné elektrárny Hinkley Point C. Ta by měla být uvedena do provozu v roce 2023 a měla by pokrýt zhruba 7 % britské energetické produkce. Británie požadovala po Evropské komisi udělení výjimky. Nová jaderná elektrárna bude totiž mít garantovanou cenu elektřiny. Právě z tohoto důvodu bylo zapotřebí schválení výstavby Evropskou komisí.

Energetické Třebíčsko a sdružení obcí ve 20km pásu kolem Jaderné elektrárny Dukovany s názvem Energoregion 2020 podpořilo na jaře Velkou Británii u Evropské komise. Jsou si totiž vědomi, že v případě garantované výkupní ceny elektřiny bude Česká republika potřebovat udělení stejné výjimky od Evropské komise.

Zdroj: Tisková zpráva

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..