Společnost ÚJV Řež, a. s., (dříve Ústav jaderného výzkumu Řež) pokračuje v aktivní podpoře projektu „sociální automobil“. Jeho cílem je vytvoření, zdokonalení a obnovení vozového parku v ústavech a zařízeních, která svou činnost zaměřila na rehabilitaci a integraci zdravotně, mentálně či jinak hendikepovaných lidí.

social_car
Dana Jarešová, ředitelka Alzheimercentra Zlosyň, přebírá klíčky od sociálního automobilu od Rudolfa Adama z agentury Kompakt. (Zdroj: ÚJV Řež, a. s.)

Zatím poslední realizovaný „sociální automobil“ byl předán v pondělí 29. září 2014 Alzheimercentru ve středočeské obci Zlosyň. Tady bude darovaný Renault Kangoo sloužit především pro přepravu klientů třeba na akce mimo Zlosyň, k lékaři, při organizování sportovních nebo kulturních aktivit klientů.

Projekt, který realizuje agentura Kompakt z Poděbrad, se zrodil již v roce 1997, vzorem mu byly podobné akce v zahraničí a k dnešnímu dni má na svém kontě téměř čtyři stovky automobilů předaných různým ústavům a zařízením v České republice. Jak zdůraznil při předávání klíčků Rudolf Adam, z Kompaktu, bez aktivního zapojení společností i živnostníků v regionu, jako například ÚJV Řež, a. s., a dalších, by se to nikdy nepovedlo. Jak uvedla Dana Jarešová ředitelka Alzheimercentra Zlosyň, nové auto dostali ve chvíli, kdy jejich vlastní starší, dosloužilo. O to větší mají radost z tohoto daru, na který přispěla celá řada firem i jednotlivců z regionu. Poděkování zaznělo i od Jaroslavy Jůzové, spoluzakladatelky a ředitelky sítě zařízení skupiny Alzheimercentrum v České republice. Právě široká solidarita je to, co jejich klienti nejvíce oceňují, lidský přístup a kvalitní prostředí pro jejich život s touto zatím neléčitelnou nemocí. A na závěr dostali všichni přítomní také dárek, vystoupení hudebně-pěveckého kroužku ze základní školy v Kralupech nad Vltavou.

ÚJV Řež, a. s., se účastní projektu „sociální automobil“ již druhým rokem. Zahrnulo ho do svého programu sociální odpovědnosti firmy, ve kterém se dlouhodobě zaměřuje na podporu například chráněných dílen, mládežnického sportu, kultury v regionu i ochrany životního prostředí. Spolupracuje úzce s obcí Husinec-Řež, kde se podílí na celé řadě projektů zlepšujících zdejší život.

social_car_2
Sociální auto s logy a jmény všech, kteří se na daru podíleli, bude každodenně sloužit klientům Alzheimercentra Zlosyň. (Zdroj: ÚJV Řež, a. s.)
social_car_3
Sednout si na chvíli, do novotou vonícího auta chtěl snad každý. Dar udělal velkou radost klientům Alzheimercentra Zlosyň. (Zdroj: ÚJV Řež, a. s.)

Zdroj: Tisková zpráva

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..