Výkonný ředitel a předseda představenstva francouzské jaderné skupiny Areva Luc Oursel se rozhodl odstoupit ze zdravotních důvodů. Oznámil to dnes státem ovládaný podnik, který se v minulosti účastnil mimo jiné později zrušeného tendru na dostavbu jaderné elektrárny Temelín. Areva neuvedla, kdy se pětapadesátiletý Oursel vzdá funkce, ani kdo by jej mohl nahradit, informovala agentura Reuters.

1591727_3_fe44_luc-oursel-le-pdg-d-areva-le-8-septembre-a
Luc Oursel (zdroj: v4.esseclive.com)

Oursel byl do vedení představenstva Arevy jmenován v roce 2011. Mandát jeho členů je pětiletý. Vláda v Paříži ale letos uvedla, že hodlá představit nový systém vedení a kontroly podniku, ve kterém má stát podíl více než 85 procent. To by znamenalo, že Ourselův současný mandát by skončil již letos v prosinci, a zdroje Reuters sdělily, že Oursel tuto změnu nemusí ustát.

Areva je silně zadlužena, má problémy s prodejem jaderných reaktorů a tlak na Oursela v posledních měsících rostl. Podnik 7. října uvedl, že v příštích dvou letech hodlá snížit kapitálové výdaje o 200 milionů eur, aby se tak pokusil posílit finanční strukturu a udržel si úvěrový rating.

Areva dnes uvedla, že Oursel zůstane k dispozici, aby zajistil hladké předání otěží.

Areva se ucházela o zakázku na dostavbu české jaderné elektrárny Temelín, společnost ČEZ ji však předloni z tendru vyřadila s poukazem na závažná pochybení v předložené nabídce. Areva se proti tomuto kroku odvolala, své odvolání však letos v dubnu stáhla poté, co ČEZ tendr zrušil.

Zdroj: ČTK

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..