Dne 15. října 2014 byla v Moskvě podepsána Dohoda o spolupráci v oblasti rozvoje nanotechnologií a nanoprůmyslu. Dohodu za Fond infrastrukturních a vzdělávacích programů (ROSNANO) podepsal jeho generální ředitel Andrej Svinarenko a za Rusko-českou smíšenou obchodní komoru (RČSOK) její předseda Vladimir Ermakov a výkonný místopředseda RČSOK Libor Trubelík.

Hlavním cílem podepsaného dokumentu – rozvoj vzájemného obchodu inovativní produkce mezi Ruskou federací a Českou republikou a také vytvoření podmínek pro úspěšný rozvoj ruských a českých společností v oblasti nanotechnologií. Je plánováno vytvoření pilotních projektů s cílem vyššího využití nanotechnologických výrobků, poskytování poradenství v oblasti prosazování této produkce na trzích Ruské federace a České republiky, rozvoj infrastruktury nanoprůmyslu.

Fond infrastrukturních a vzdělávacích programů (ROSNANO) byl založen v roce 2010 v souladu s federálním zákonem č. 211-FZ „O reorganizaci ruské korporace nanotechnologií.“ Cílem činnosti Fondu je rozvoj inovační infrastruktury v oblasti nanotechnologií, včetně pokračování již zahájených vzdělávacích a infrastrukturních programů společností ROSNANO.

Předsedou nejvyššího řídícího orgánu Fondu – Dozorčí rady – je ministr školství a vědy Dmitrij Livanov. Na základě Stanov fondu, ke kompetencím rady, kromě jiného, patří stanovení prioritních směrů činnosti fondu, jeho strategie a rozpočet. Předsedou představenstva fondu je Anatolij Čubajs, který je předsedou představenstva korporace RUSNANO, generálním ředitelem fondu je Andrej Svinarenko.

Rusko-česká smíšená obchodní komora (RČSOK) byla založena 6. září 2012 z iniciativy ruských a českých společností s cílem posilovat a rozvíjet obchodní a hospodářské vztahy mezi Ruskou federací a Českou republikou, za bezprostřední účasti Hospodářské komory ČR a za podpory Velvyslanectví a Obchodního zastupitelství RF v ČR.

Zdroj: Tisková zpráva

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..