Ve společnosti ARAKO, spol. s r.o., se v průběhu měsíce září uskutečnila úspěšná přejímka a následně také expedice armatur pro 1. blok ruské jaderné elektrárny Novovoroněžská II. Zároveň byly expedovány armatury 4. třídy pro 2. blok Novovoroněžské JE-2. Jedná se o dodávky v celkové hodnotě 28 miliónů rublů.

Armatura Arako
Armatury od společnosti Arako. (Zdroj: Essential Communication)

Dodávky obsahovaly celkem 877 kusů speciálních armatur pro použití v jaderné energetice, konkrétně se jednalo o uzavírací a regulační ventily A10 a A20 a ventily KIP. Přejímka proběhla za účasti organizace VO-BEZOPASNOST, která dohlížela na tlakové a heliové zkoušky a kontrolovala správnost parametrů vyrobených armatur. Velký důraz byl kladen na identifikaci produktů, tedy správné značení armatur, a dodržování technických podmínek. Závěrem auditoři potvrdili, že kvalita vyrobených armatur odpovídá předepsaným požadavkům a poskytli souhlas s odesláním zboží.

Aktuální dodávka byla další částí plnění smlouvy, kterou společnost ARAKO získala od mateřské společnosti Atomenergomaš v roce 2013. Na základě této smlouvy ARAKO v současnosti vyrábí a postupně dodává speciální uzavírací armatury pro první a druhý blok Novovoroněžské JE-2 a čtvrtý blok Rostovské JE.

Společnost ARAKO, spol s.r.o., (Opava, patří do strojírenské divize korporace Rosatom – Atomenergomaš) je tradičním českým výrobcem průmyslových armatur pro jadernou energetiku, tepelnou energetiku, chemický, petrochemický průmysl a plynárenství. Armatury společnosti ARAKO jsou používány v elektrárnách a jiných průmyslových provozech v tuzemsku i po celém světě. Hlavními směry exportu jsou evropské státy (Slovensko, Německo, Rakousko, Finsko, Švédsko, Velká Británie, Ukrajina, Maďarsko,…) a Rusko, ale také Čína, Indie, USA.

Akciová společnost Atomenergomaš (RF) je energeticko-strojírenská divize ruské státní korporace Rosatom, jedna z předních ruských společností v daném oboru. Atomenergomaš dodává efektivní komplexní řešení pro jadernou a tepelnou energetiku, stejně jako pro plynárenství a petrochemický průmysl. Společnost tvoří přibližně 30 významných výrobních, vědeckovýzkumných a inženýringových podniků na území Ruska i v dalších zemích.

Zdroj: Tisková zpráva

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..