Ruský regulační úřad Rostechnadzor povolil společnosti Atomprojekt používat programy Nastran a Patran americké společnosti MSC Software určené pro analýzu strukturální odolnosti jaderných ostrovů.

nlsrfc21
Jeden z dílů zobrazený v programu Nastran. (Zdroj: MSCSoftware.com)

„Pro společnost Atomprojekt je získání licence k používání tohoto softwaru velmi důležitou událostí,“ oznámila ve čtvrtek tato společnost. „Ačkoliv programy Nastran a Patran mají evropské licence pro používání státními úřady, v Rusku bylo toto povolení uděleno až nyní.“

Společnost MSC Software sídlící v Kalifornii popsala program Nastran jako „multidisciplinární aplikaci pro strukturální analýzu, kterou používají odborníci k provádění statické, dynamické a tepelné analýzy v lineárním i nelineárním oboru doplněnou automatickou optimalizací struktury a výběrem nejvhodnější technologie pro analýzu únavy materiálu. Toto vše je umožněno použitím nejvýkonnější výpočetní techniky“.

Program Patran je „software pro předzpracování i pro dodatečné zpracování analýzy pomocí konečných prvků, který poskytuje spolehlivé nástroje pro modelování, mřížkování a rozvržení postupu analýzy pro paralelní výpočetní zařízení“.

Společnost Atomprojekt projektuje jaderná energetická zařízení, radiochemické závody a závody na zpracování radioaktivního odpadu.

Zdroj: World Nuclear News

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..