Společnost Constellation Energy Nuclear Group varovala stát New York, že spolehlivost dodávek elektřiny v oblasti Rochester je ohrožena nedostatečným zajištěním provozu jaderné elektrárny R. E. Ginna smlouvami mezi jejím provozovatelem a největším odběratelem elektřiny Rochester Gas & Electric (RG&E).

Lg_R_EGinna
Elektrárna Robert Emmett Ginna s jedním tlakovodním reaktorem od společnosti Westinghouse o instalovaném výkonu 608 MWe je jednou ze čtyř jaderných elektráren ve státě New York, které jsou v provozu. Byla spuštěna v roce 1970 a má platné povolení k provozu do roku 2029. (Zdroj: Exeloncorp.com)

Cenová dohoda se společností RG&E vypršela 30. července 2014, takže nyní je tento 45 let starý blok, který dodává do sítě výkon 580 MWe, „plně komerčním výrobcem elektřiny na velkoobchodním trhu“, uvádí petice podaná úřadu New York State Public Service Commission, který dohlíží na energetické, plynařské, vodohospodářské a telekomunikační společnosti.

Současné cenové schéma přivedlo vedení JE Ginna k úvahám o jejím uzavření, neboť za poslední tři roky vykazuje ztrátu přes 100 milionů dolarů (přibližně2,2 miliardy korun), uvedla společnost Constellation v petici.

Společná analýza provedená společnostmi Constellation, RG&E a New York Independent System Operator shledala, že pro stabilitu přenosové soustavy bude nutné udržet JE Ginna v provozu do 1. října 2018.

Podání petice mělo za cíl dát vládě státu New York na vědomí, že JE Ginna je nezbytná k udržení stability sítě. Navíc byl úřad Public Service Commission požádán o přímé jednání o podmínkách dohody o spolehlivosti zajištění dodávek energií, čímž se společnost Constellation snaží předejít uzavření této jaderné elektrárny.

Mluvčí společnosti RG&E, Daniel Hucko, řekl agentuře ABC News: „Pokud bude JE Ginna trvale odstavena, ostatní výrobci energie ji nahradí.“ Dodal: „Pokud po nás bude Public Service Commission požadovat jednání, budeme se jej účastnit a naším hlavním zájmem bude prospěch pro naše zákazníky.“

Na jaderné elektrárně Ginna pracuje trvale přibližně 700 zaměstnanců a během odstávek a výměny paliva je dočasně přibíráno dalších 800 až 1000 pracovníků, uvedla společnost Constellation.

Zdroj: Nuclearstreet.com

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..