Do netradiční fundraisingové kampaně Srdcerváči, se již druhým rokem aktivně zapojili v ÚJV Řež, a. s., (dříve Ústav jaderného výzkumu Řež a. s.) a Centrum výzkumu Řež s.r.o.

Projekt, který odstartoval 9. září 2014, opět organizuje Nadační fond pro podporu zaměstnávání osob se zdravotním postižením (NFOZP).

Po úspěchu v prvním ročníku, nabídla Skupina ÚJV ve formě zážitkového „pobytu“ možnost zakoupit si prohlídku reaktorového pracoviště s odborným výkladem v areálu ÚJV Řež, a. s., v Řeži u Prahy v termínech: 10. 12. 2014, 11. 2. 2015, 8. 4. 2015, 10. 6. 2015 a 3. 9. 2015.

Zájemci tak mohou nahlédnout do míst, kam se hned tak někdo nedostane, výzkumného lehkovodního jaderného reaktoru LR-0. A co je hlavní, svým zážitkem přispět finančně na dobrou věc. Ideální akce i pro kolektivy zajímající se o jadernou energetiku. Jediným omezením je věk (od 10 let s dospělým).

Podrobnosti najdete na http://www.srdcervaci.cz/jak-funguje-vyzkumny-jaderny-reaktor-10-6-2015 nebo hledejte na stránkách srdcerváčů: Hlavní strana/Zážitek/Výpravy za poznáním/Jak funguje výzkumný jaderný reaktor?/

 

Projekt Srdcerváči

To je šest odvážných vysokoškoláků a absolventů, kteří se rozhodli start své kariéry spojit s letošním ročníkem Srdcerváčů. Mají před sebou hned dva úkoly – najít práci pro sebe a zároveň pomoci vybrat prostředky na zaměstnání jiných, dosud nezaměstnaných zdravotně postižených.

Srdcerváči nejsou žádná charita, stojí na principu „win-win“. Jako protihodnotu za finanční příspěvek si lze vybrat nevšední dárek či zážitek z katalogu, který nejde běžně koupit a který od institucí, firem či významných osobností získal právě NFOZP.

 

Výtěžek projektu

Bude odborná komise rozdělovat v transparentním grantovém řízení mezi zájemce o vytvoření nových pracovních míst pro osoby se zdravotním postižením a na rozvoj jejich podnikatelských plánů.

Zdroj: Tisková zpráva

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..