Těžební a chemický podnik PPGCHO dokončil plánovanou modernizaci svého závodu na výrobu kyseliny sírové, čímž zvýšil jeho objem výroby o 25 %.

Podnik PPGCHO (Priargunskoje proizvodstvennoje gorno-chimičeskoje objedinenije, v angl. známé jako Priargunsky Industrial Mining and Chemical Union) uvedl, že zvýšení výroby z původních 400 tun kyseliny sírové denně na 500 tun denně mu umožní zahájit vývoz této chemikálie do zahraničí. Sídlí v Zabajkalsku a je největším ruským podnikem těžícím uran.
Podnik provádí těžbu ve čtyřech dolech: Rudnik No.1, Rudnik No.2, Rudnik Glubokij a Šachta 6R. Ruda je zpracovávána v hydrometalurgickém závodě a v závodě na loužení pomocí techniky Heap Leaching (Jde o loužení pomocí rozpouštědel, kdy je ruda navrstvena na nepropustný podklad a loužena za atmosférických podmínek. Výluh s navázaným kovem je shromažďován k dalšímu zpracování. – pozn. Atominfo.cz), při němž je používána kyselina sírová.
Kyselina sírová je také používána při tzv. In-Situ Leaching, což je loužení kovů z rudy přímo v ložisku, takže není potřeba rudu ze země vytěžit.
Zdroj: World Nuclear News