Ruská státní korporace Rosatom se zúčastní 56. Mezinárodního strojírenského veletrhu, MSV-2014, který se uskuteční od 29. září do 3. října v Brně.

Brněnský strojírenský veletrh je jedním z nejprestižnějších evropských strojírenských veletrhů a nejdůležitější událostí pro průmyslový komplex celé střední a východní Evropy.

V rámci veletrhu bude představena komplexní expozice Rosatomu za účasti společností Atomenergoprom, TVEL a skupiny NIAEP-ASE.

Součástí expozice bude připomenutí 60. výročí první jaderné elektrárny na světě v ruském Obninsku, informace o zkušenostech skupiny společností NIAEP-ASE v oblasti projektování, nákupu a výstavby jaderných elektráren v Rusku i dalších zemích a jejich uvádění do provozu.

Návštěvníci mohou získat informace o inovační technologii Multi-D pro správu a řízení staveb složitých inženýrských objektů jako jsou jaderné a tepelné elektrárny, o širokém spektru služeb EPC a PMC pro tyto složité inženýrské objekty, pro oblast zpracování vyhořelého jaderného paliva a radioaktivních odpadů, stejně jako pro ropný a plynový průmysl.

Akciová společnost TVEL přinese informace o zkušenostech vzájemné spolupráce a její podnikatelské prioritě, kterou je rozvoj spolupráce s českými partnery v oblasti dodávek jaderného paliva, včetně paliva pro výzkumné jaderné reaktory.

Návštěvníkům budou k dispozici také informace o vedoucích pozicích státní korporace Rosatom ve světovém měřítku. Rosatomu patří prvenství v počtu současně budovaných bloků JE (9 bloků je ve výstavbě v Rusku a 19 v dalších zemích), 2. místo v zásobách uranu, 3. místo v roční těžbě uranu a 4. místo ve výrobě energie pomocí jádra. Zároveň je největším producentem elektřiny v Rusku.

Na stánku bude prezentace EONKOM o lokalizaci při výstavbě jaderných elektráren v zemích mimo Rusko a získávání zahraničních dodavatelů. Kromě toho se zde 30. září 2014 uskuteční obchodní setkání představitelů skupiny NIAEP-ASE ve formátu B2B. Jejich cílem bude rozvoj a navázání nových obchodních kontaktů.

Výstava MSV se koná v Brně již od roku 1959. Jedná se o jednu z předních evropských výstav a spolu s tím představuje velkou událost pro celý průmyslový blok střední a východní Evropy. Každoročně se MSV účastní více než 1500 vystavovatelů a přes 80 000 návštěvníků, z nichž 35 procent je ze zahraničí. Mezi návštěvníky je přítomno vysoké procento odborníků průmyslu: 70 procent přijímá investiční rozhodnutí a třetina návštěvníků se pohybuje ve sféře top managementu. V roce 2013 bylo na MSV 1482 vystavovatelů, z nichž bylo 676 z 28 různých zemí, a počet návštěvníků dosáhl 71 447 z 55 zemí světa. 

Zdroj: Tisková zpráva

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..