Neděle, 27 září
Shadow

Rosatom podepsal memorandum o spolupráci s Thailand Institute of Nuclear Technology

Během 58. generální konference Mezinárodní agentury pro atomovou energii bylo 23. září 2014 ve Vídni podepsáno memorandum o spolupráci v oblasti mírového využití jaderné energie mezi ruskou státní korporací Rosatom a thajským výzkumným ústavem Thailand Institute of Nuclear Technology (TINT).

Za ruskou stranu je pod dokumentem podepsán zástupce generálního ředitele Rosatomu, Vjačeslav Peršukov, a za thajskou výkonný ředitel TINT, Somporn Chongkun.

Uzavřené memorandum zahájí jadernou spolupráci mezi Ruskem a Thajskem a obsahuje specifické návrhy na organizování a provádění této činnosti. Strany mají zájem na rozvíjení spolupráce v oblastech základního a aplikovaného výzkumu, výroby radioizotopů, jaderné bezpečnosti, radiační ochrany, služeb palivového cyklu, nakládání s jaderným odpadem, vzdělávání a výcvik administrativních, vědeckých a technických pracovníků.

Thajské království projevilo zájem o zřízení společné pracovní skupiny, která by se zabývala stanovením společných projektů při rozvoji jaderné energetiky na thajském území. Ruská strana je připravena k plné spolupráci v této oblasti, zdůraznili vedoucí představitelé ruského jaderného průmyslu.

Zdroj: Tisková zpráva

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..