Kanadský úřad pro jadernou bezpečnost Canadian Nuclear Safety Commission (CNSC) schválil prodloužení provozu pátého a šestého bloku jaderné elektrárny Bruce B za původní hranici 210 000 provozních hodin při plném výkonu reaktoru. JE Bruce B se nachází v katastru města Kincardine na břehu Huronského jezera v kanadské provincii Ontario.

Bruce NPP
Letecký pohled na jadernou elektrárnu Bruce. Část A stojící v pozadí se čtyřmi bloky typu Candu o výkonu 750 MWe a část B s výkonnějšími bloky o 75 MWe, dělají z této elektrárny největší jadernou elektrárnu světa co do počtu bloků a také nejvýkonnější (celkový výkon je 6,3 GWe). (Zdroj: World Nuclear News)

 

Schválení opravňuje společnost Bruce Power provozovat každý z těchto dvou bloků až do hranice 245 000 provozních hodin při plném výkonu. Tato záležitost bude dále brána v úvahu při rozhodování o prodloužení provozní licence, které má probíhat od ledna do dubna 2015. Úřad CNSC uvedl, že je přesvědčen o bezpečnosti provozu bloků Bruce B-1 a 2 za původně stanovený limit.

Úřad CNSC reguluje užívání jaderné energie a jaderných materiálů, čímž chrání zdejší životní prostředí, zdraví kanadského obyvatelstva a zajišťuje bezpečný provoz jaderných elektráren. Dále uplatňuje kanadské mezinárodní závazky v oblasti mírového využití jaderné energie a šíří mezi obyvatelstvo objektivní vědecké, technologické a regulační poznatky.

Povolení k provozu jaderných elektráren Bruce A a B je platné do 31. května 2015.

Zdroj: World Nuclear News

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..