Tlaková nádoba reaktoru VVER-1000 pro 3. blok jaderné elektrárny Tchien-wan (pinyin: Tianwan) v čínské provincii Ťiang-su (pinyin: Jiangsu) úspěšně prošla hydraulickými testy ve výrobním závodě v Rusku.

Tianwan VVER vessel 460 (OMZ)
Tlaková nádoba pro třetí blok jaderné elektrárny Tchien-wan (pinyin: Tianwan) ve výrobním závodě. (Zdroj: World Nuclear News)

Tlaková nádoba reaktoru vyrobená společností Ižorské závody, která je dceřinou společností skupiny OMZ, byla umístěna na zkušební zařízení, kde byla vystavena tlaku 24,5 MPa, což mělo potvrdit odolnost kovů a jakost svarů.

Test byl proveden pod dohledem komise, která v sobě zahrnovala zástupce z firem OKB Gidropress, VO Bezopasnosť, Atomprojekt, Ižorské Závody a zástupce od zákazníka Jiangsu Nuclear Power Corporation (JNPC). JNPC je joint-venture mezi China National Nuclear Corporation s podílem 50%, China Power Investment Corporation s podílem 30% a Jiangsu Guoxin Group s podílem 20%.

Po úspěšném tlakovém testu reaktorové nádoby je dalším krokem zkušební montáž vnitřních částí reaktoru a hlavy reaktoru. Společnost OMZ podotkla, že je to „jedna z posledních fází výrobního procesu reaktorové nádoby před odesláním zákazníkovi“.

Společnost Ižorské závody získala smlouvu na výrobu tlakových nádob reaktoru pro 3. a 4. blok jaderné elektrárny v Tchien-wan v roce 2010. V minulosti dodala tlakové nádoby i pro první dva bloky této elektrárny.

Třetí a čtvrtý blok jaderné elektrárny Tchien-wan( též známé jako Tchien-wan II) s tlakovodními reaktory ruské konstrukce VVER-1000, mají vstoupit do služby v roce 2017 respektive 2018. Připojí se tak k prvním dvou blokům této elektrárny známých jako Tchien-wan I, taktéž s reaktory VVER-1000, které jsou v provozu od roku 2007.

Zdroj: World Nuclear News

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..