Sobota, 26 září
Shadow

Rostechnadzor bude dohlížet na stavbu nového výzkumného centra

Ruský jaderný regulační úřad Rostechnadzor ustanovil pracovní skupinu, která bude dohlížet na stavbu multifunkčního radiochemického výzkumného centra ve Výzkumném institutu jaderných reaktorů NIIAR ležícím v Dimitrovgradu.

photo1
Areály institutu NIIAR v Dimitrovgradu. (Zdroj: Niiar.ru)

Centrum bude zkoumat a vyvíjet technologie pro uzavřený palivový cyklus rychlých reaktorů. Institut NIIAR jej plánuje otevřít v roce 2017 jakožto součást revidovaných ruských plánů stanovených pro roky 2010 až 2015 a do roku 2020.

Dokument o zřízení pracovní skupiny byl podepsán ředitelem Rostechnadzoru Alexejem Alešinem v souladu s regulačním předpisem o dohledu nad výstavbou a renovací jaderných zařízení, který byl vydán v roce 2011.

Institut NIIAR byl založen v roce 1956, aby provozoval jak výzkumné, tak energetické jaderné reaktory, a je považován za největší výzkumný ústav svého druhu v Rusku. Probíhá v něm výzkum palivového cyklu, radiochemikálií, procesů při nakládání s jaderným odpadem a také výroba radionuklidů pro lékařství a průmysl. Nachází se zde hlavní ruské výzkumné zařízení zabývající se elektrometalurgickým a pyrochemickým přepracováním jaderného paliva určeného především pro rychlé reaktory.

Zdroj: World Nuclear News

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..