Společnost Hokuriku Electric Power Company podala žádost o bezpečnostní prověrku druhého bloku jaderné elektrárny Shika. Tento blok se tak stal dvacátým, který v Japonsku žádá o udělení povolení k obnovení provozu.

OSK201207170038
Pravý blok na snímku je Shika-1 spuštěný v roce 1993 a levý, novější, byl spuštěn v roce 2006. (Zdroj: Asahi.com)

Zhodnocení bezpečnosti, které provede japonský regulační úřad Nuclear Regulation Authority (NRA), má potvrdit, zda bezpečnostní opatření používaná na této jaderné elektrárně odpovídají novým bezpečnostním normám.

Blok Shika-2 leží v prefektuře Išikawa a v roce 2006 byl spuštěn jeho pokročilý varný reaktor (ABWR) o instalovaném výkonu 1358 MWe. Společnost Hokuriku Electric Power Company plánuje zažádat i o prověření bezpečnosti svého jediného dalšího jaderného bloku, kterým je Shika-1, varný reaktor o instalovaném výkonu 540 MWe spuštěný v roce 1993.

Revidované bezpečnostní normy byly představeny úřadem NRA v červenci 2013 a každý jaderný blok, který získá povolení k obnovení provozu, je musí splňovat. Změny se týkají připravenosti jaderných elektráren na různorodé přírodní události stejně jako přípravy opatření na zmírnění následků závažných havárií, jako je například poškození vnitřních zařízení aktivní zóny způsobené nadprojektovou události.

V současné době probíhá prověřování bezpečnosti bloků Sendai-1 a 2.

Zdroj: World Nuclear News

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..