Zástupci šesti amerických provozovatelů jaderných elektráren vytvořili technický poradní sbor, který se bude zabývat rozvojem nové generace palivových kazet společnosti Areva pro tlakovodní reaktory, tzv. GAIA palivových kazet. Firmy, mezi nimiž jsou například Dominion, Duke Energy, Exelon a PSEG, mají společný zájem na zajištění technického vývoje a uvedení tohoto paliva na americký trh.

AREVA-GAIA
Model palivové sestavy GAIA od společnosti Areva. (Zdroj: Areva.com)

Součástí programu bude také zkušební provoz osmi palivových sestav, který spustí jedna ze společností ve svém zařízení na začátku jara 2015.

„Palivová kazeta typu GAIA byla vyvinuta tak, aby splňovala neustále se zvyšující nároky jaderných zařízení, a je zaměřena především na zajištění maximální bezpečnosti a odolnosti při provozu,“ vysvětluje Guillaume Dureau, senior executive viceprezident AREVA pro Front End Business Group. „Typ palivových kazet GAIA, který již byl úspěšně použit v roce 2012 ve švédské elektrárně Ringhals, poskytuje zákazníkům optimální výkon a možnost vysoké míry vyhoření,“ dodal Dureau.

Inovativní konstrukce GAIA nabízí jaderným zařízením úsporu nákladů, a to díky své vysoké mechanické odolnosti, lepším tepelným vlastnostem a zvýšené odolnosti vůči zemětřesení. Konstrukce také zahrnuje pokročilé pokrytí, které bude plně odpovídat plánovaným změnám v regulačních požadavcích amerického trhu.

Zdroj: Tisková zpráva

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..