V moravské metropoli se v pátek 8. srpna představil mezinárodní projekt Nuckids – dětský muzikál Labyrinty dětství. Na jevišti SONO Centra vystoupilo na 80 dětí z osmi zemí světa – Ruska, Turecka, Bulharska, Maďarska, Běloruska, Ukrajiny, České republiky a Vietnamu. Byl to vůbec první muzikál v tomto novém brněnském kulturním středisku, které bylo otevřeno teprve v dubnu tohoto roku.

Nuckids3
Z muzikálu Labyrinty dětství.

Mladé umělce přijel podpořit Ondřej Ruml, finalista soutěže X-FACTOR 2008, muzikálový herec a zpěvák. Promluvil s dětmi o své hudební dráze, zazpíval několik písní a také se podíval na čísla z muzikálu Labyrinty dětství. Byl nadšen výkony dětských účastníků. „Kdyby tolik elánu a entuziasmu měli herci a zpěváci na české muzikálové scéně, mohl by český muzikál úspěšně konkurovat nejlepším světovým představením,“ řekl Ondřej Ruml.

V muzikálu Labyrinty dětství se diváci v několika dějstvích seznamují s problémy, které řeší děti, jenž by se chtěly co nejrychleji dostat do světa dospělých. Mladí umělci překvapili publikum svými dokonalými pěveckými a tanečními výstupy. Jediné představení v České republice mělo rovněž unikátní scénu s využitím neobvyklých světelných efektů.

Autorem hudby je světoznámý ukrajinský multiinstrumentalista a skladatel Grigorij Němirovskij, který dlouhodobě působí v Německu. Je znám především milovníkům jazzu jako vynikající hráč na trubku a křídlovku.

Za šestým ročníkem muzikálového projektu již tradičně stojí Státní korporace pro jadernou energii Rosatom. Společnost každoročně umožňuje talentovaným dětem zaměstnanců jaderného průmyslu, aby se projektu zúčastnily. Děti po absolvování konkurzu společně tráví minimálně tři týdny, během kterých nacvičují celý muzikál pod dohledem profesionálního režiséra a choreografů. Po dobu dalších tří týdnů s muzikálem cestují po Rusku a Evropě. Letošní premiéra se konala 28. července v Petrohradě. Následovaly Jekatěrinburg a Čeljabinsk. Zítra 11. srpna uvidí muzikál diváci v Bratislavě. Dvě závěrečná představení se konají 14. a 15. srpna v Moskvě na scéně divadla Et Cetera.

Zdroj: Tisková zpráva

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..