Společnost Westinghouse se chystá koupit italský podnik těžkého strojírenství Mangiarotti SpA, který posílí její dodavatelský řetězec a rozšíří rozpětí jejích činností o petrolejářský průmysl.

MangiarottiNoFlashHeader
Ředitelství společnosti Mangiarotti SpA. (Zdroj: Mangiarotti.it)

Expanze na tyto nové trhy byla primárním zájmem společnosti Westinghouse, uvedla 2. června, když oznamovala koupi podniku Mangiarotti. Podmínky obchodu zatím nebyly zveřejněny a mělo by k tomu dojít začátkem srpna.

Společnost Mangiarotti je držitelem kvalifikací ASME a ISO 9001 a ve svých třech závodech ve městech Monfalcone, San Giorgio di Nogaro a Pannellia vyrábí některé komponenty pro bezpečnostní systémy v energetice a ve zpracovatelském průmyslu. Dodává celou řadu dílů pro reaktory AP1000 společnosti Westinghouse, které jsou ve výstavbě ve Spojených státech v lokalitách V. C. Summer a Vogtle. Mezi tyto díly patří například kompenzátory tlaku, akumulační nádrže a výměníky pro pasivní odvod zbytkového tepla. Společnost Mangiarotti také dodávala komponenty pro společnosti Areva, GE, Siemens a Sogin a pro jaderné elektrárny Ringhals a Angra.

Oznámení o koupi přišlo několik měsíců po znepokojivých zprávách o finanční situaci společnosti Mangiarotti. V květnu poznamenal italský odborový svaz Confederazione Italiania Sindicati Lavoratori (CISL), že společnost má dostatek zakázek, ale kazí jí to nedostatek finančních prostředků na nákup materiálu, který přišel po odstoupení bank od finančních záruk. Podle odborového svazu CISL bude koupě společností Westinghouse znamenat pro Mangiarotti významný přítok hotovosti. Společnost Westinghouse slíbila, že udrží výrobu v závodech Monfalcone a Pannellia.

Viceprezident společnosti Westinghouse pro globální strategii a podporu provozu, Rick Gabbianelli, označil podnik Mangiarotti jako důležitého a dlouhodobého dodavatele a dodal, že jeho začlenění do dodavatelského řetězce společnosti Westinghouse zdůrazňuje její závazky své investiční strategii.

Zdroj: World Nucleat News

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..