ÚJV Řež, a. s., a Česká nukleární společnost vyhlásily nový ročník „Soutěže o nejlepší studentskou práci v oblasti mírového využívání jaderné energie a ionizujícího záření“.

Cílem soutěže o nejlepší studentskou práci v oblasti mírového využívání jaderné energie a ionizujícího záření je přispět k rozšíření zájmu studentů o obory související s jadernou energetikou a motivovat je k dosažení co nejlepších studijních výsledků. Finanční náklady na ocenění prací a odměny oponentům nesou rovným dílem ÚJV Řež, a. s. (dříve Ústav jaderného výzkumu Řež), a Česká nukleární společnost. „Organizátoři chtějí přispět k uvedenému cíli vyhlášením jak samotné soutěže, tak i finanční odměnou pro nejúspěšnější autory. Soutěž bude zahrnovat tři kategorie prací: bakalářské, diplomové a doktorské. Jejich témata musí, jak ostatně určuje název letošního ročníku, souviset s mírovým využíváním jaderné energie a ionizujícího záření“, upřesňuje Mgr. Martin Matas, HR Business partner v ÚJV Řež, a. s., odpovědný za spolupráci s vysokými školami.

Návrhy k zařazení prací do soutěže budou, na základě vlastního hodnocení jejich úrovně, zasílat příslušné fakulty/katedry do ÚJV Řež, a. s., k rukám tajemníka Rady pro spolupráci s VŠ do 30. září 2014. Důležité je, aby návrhy byly předloženy na předepsaném formuláři, včetně přiložené soutěžní práce a posudků vedoucího práce a oponentů. Úvodní hodnocení všech prací a výběr nejvýše tří z nich v každé kategorii, provedou společně členové výboru z ÚJV Řež, a. s., a ČNS. Detailní hodnocení vybraných prací s vypracováním písemného posudkem provedou oponenti. Závěrečné vyhodnocení soutěžních prací na základě oponentských posudků a stanovení jejich pořadí v rámci jednotlivých kategorií se uskuteční do konce října 2014.

Jako každoročně se prezentace soutěžních prácí jejich autory a oficiální vyhlášení výsledků soutěže uskuteční na konferenci CYG (Czech Young Generation) – Mladé generace ČNS, která je pořádána každoročně v prosinci v Brně.

Zdroj: Tisková zpráva

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..