V Penzenské oblasti budou otevřeny nové prostory závodu na výrobu uhlíkových kompozitních materiálů v rámci ústavu NIIgrafit. Informoval o tom ředitel akciové společnosti Nauka i innovacii – organizace řídící NIIgrafit, Jevgenij Majanov, během pracovního setkání s gubernátorem oblasti, Vasilijem Bočkarevym. Jednání probíhala v úterý 1. července letošního roku.

kompozit
Ukázka výrobků z kompozitních materiálů z produkce společnosti NIIgrafit. (Zdroj: Niigrafit.org)

Podle slov Jevgenija Majanova budou výrobní kapacity vědecko-výzkumného ústavu rozmístěny v areálu podniku PO START ve městě Zarečnom: „PO START je výkonná firma s nezbytnými předpoklady pro výrobu a já věřím, že realizací projektu obdržíme výborné výsledky.“

Jevgenij Majanov také oznámil, že už v letošním roce započne ústav s uskutečňováním první etapy projektu výroby uhlíkových kompozitních materiálů. „Plánujeme, že v tomto roce přistoupíme k první etapě realizace projektu – jedná se o dodávku potřebného vybavení. Poté budeme řešit úkoly týkající se spouštění výroby a rozvíjení jejího potenciálu,“ vysvětlil Majanov.

Gubernátor Vasilij Bočkarev zdůraznil důležitost vědecko-výrobních projektů a poukázal na nezbytnost spolupráce vědecko-výzkumného ústavu a místních vysokých škol: „Dnes je k realizaci inovativních projektů nutná spolupráce: součinnost federálních vědeckých středisek, regionálních univerzit a technologických parků. V regionu jsou vytvořena místa pro účinnou vzájemnou spolupráci a my jsme k takové spolupráci připraveni, stejně jako k realizaci společných inovativních projektů.“

Státní vědecko-výskumný ústav konstrukčních materiálů na bázi úhlíku (научно-исследовательский институт конструкционных материалов на основе графита – NIIgrafit) byl založen v roce 1960 za účelem podrobného studování a výroby speciálních druhů uhlíkových materiálů a výrobků z nich, jejich uvádění do sériové výroby a koordinaci vědecko-výzkumných a konstrukčních prací závodů a organizací v Ruské federaci. Dnes se ústav zaměřuje na vyvíjení nových konkurenceschopných materiálů a výrobků a úspěšně nachází komerční využití svých věděckých výsledků.

Zdroj: atomic-energy.ru

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..