V roce 2016 bude do provozu uvedeno ruské Federální technologické středisko lékařské radiologie v Dimitrovgradu. Zpravodajovi agentury ITAR-TASS to oznámilo tiskové středisko Federální lékařsko-biologické agentury Ruska.

„Ruská Sberbank a německá konzultační společnost Drees & Sommer provedly nezávislý audit, jehož výsledky potvrdily, že náklady projektu budou muset být navýšeny na 19,1 miliard rublů,“ řekli představitelé agentury, „přitom by podle údajů auditu stavba obdobného objektu v zahraničí stála nejméně 43 miliard rublů a výstavba by trvala až osm let.“

Projektování objektu započalo v roce 2011, výstavba jde v porovnání s podobnými zahraničními projekty poměrně rychle. Tiskové oddělení agentury také oznámilo, že stavba samotného střediska se započne v září letošního roku poté, co bude dokončena hlavní státní expertiza, na kterou byla poslána všechna potřebná dokumentace.

První centrum lékařské radiologie v Rusku bude disponovat prostorami o 312 lůžkách, umožňujících ošetřit až 20 000 lidí ročně, dále oddělením radionuklidové diagnostiky se střediskem pozitronové emisní tomografie s kapacitou 10 000 pacientů ročně, oddělením radionuklidové terapie o 32 lůžkách s kapacitou 2250 pacientů za rok a protonovým centrem s kapacitou 1200 lidí ročně. Každý rok bude tak středisko schopno přijmout více než 33 000 pacientů.

Zdroj: atomic-energy.ru

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..